Τετάρτη, 13 Απριλίου 2022 00:03

K16: Σημαντικό «διπλό» του Α.Ο. Μυκόνου στην Άνδρο

Η ομάδα Κ16 του Α.Ο. Μυκόνου επέστρεψε με τους 3 βαθμούς της νίκης καθώς επικράτησε εκτός έδρας με σκορ 1-5 του Ανδριακού Ο.Φ.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν στο 20' με γκολ του Κατσικαλάκη και 10 λεπτά αργότερα ο Δακτυλίδης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Στο 51' ο ίδιο παίχτης έκανε το 0-3 και στο 72' ο Κατσικαλάκης σκόραρε 4η φορά για την ομάδα του.

Ο Ροζάνι πέτυχε το 5ο γκολ για τους Μυκονιάτες ενώ για την ομάδα της Άνδρου σκόραρε στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Περίκου.

Με αυτή τη νίκη η ομάδα της Μυκόνου κατάφερε να ισοφαρίσει το σκορ του προηγούμενου αγώνα και πλέον αρχίζει και «βλέπει» Final 4.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Σαμοθράκης και βοηθούς του κ.κ. Ψαριανό και Γλυνό

Ανδριακός ΟΦ: Μουστάκας, Καλαδάμης, Ρούτσι, Ρέγκλης, Λόλα, Μουστάκας, Μπάκο, Αράπι, Γκιόκα, Μήλας, Περίκου

Αγωνίστηκαν και οι: Μωράκης, Μουζάκης, Τσέλα, Σβουρένος, Αράπι Α., Δήμα

Α.Ο. Μυκόνου: Μπερίσι, Μπάλα, Σπαχίγια, Κατσικαλάκης, Κουτρούτσος, Κυριαζίδης, Δακτυλίδης, Ρουστέμι, Μπουτσάι, Παχατουρίδης, Ρουστέμι Δ.

Αγωνίστηκαν και οι: Παπαδημητρίου, Πετάι, Ροζάνι, Σεράνι, Μιχάσι, Κουσαθανάς, Τζώρτζης