Σάββατο, 26 Φεβρουαρίου 2022 15:30

Στο final-4 της Κ14 ο Πανθηραϊκός

Με καταπληκτική εμφάνιση ο Πανθηραϊκός επικράτησε με 5-1 του ΠΑΣ Νάξου και πήρε το εισιτήριο για τη συμμετοχή του στο final-4 του πρωταθλήματος.

Οι ποδοσφαιριστές του Βαγγέλη Τσοβάρα επέβαλλαν τον ρυθμό τους από τα πρώτα λεπτά του αγώνα, καταφέρνοντας αν προηγηθεί πολύ νωρίς, παίρνοντας προβάδισμα ασφαλείας από το πρώτο ημίχρονο (4-0).

Εκτός από το γκολ του Νουμανάι από τα 35 μέτρα, αξιοσημείωτη ήταν η παρουσία του κόσμου της εξέδρες, αλλά και το καλό κλίμα μεταξύ των δύο ομάδων, με ενδεικτικό σημείο τους θερμούς χαιρετισμούς των παιδιών μία ώρα πριν την έναρξη του αγώνα.

Τα γκολ:

12΄Ο Νουμανάι με φοβερό σουτ από τα 35 μέτρα έκανε το 1-0

17΄Ο Κόκα, κινήθηκε πλάγια της περιοχής και με σουτ στην αντίθετη γωνία έκανε το 2-0.

25΄Μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Κόκα βγήκε γρηγορότερα από όλους στην μπάλα και με κεφαλιά έκανε το 3-0.

33' Ο Μπούζι με δυνατό διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 4-0 που ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

40' Ο Κόκα βγήκε τετ α τετ απέναντι στον Χωριανόπουλο και με όμορφο σουτ έκανε το 5-0.

69' Ο Βαλέττας πέτυχε ένα  καταπληκτικό γκολ με σουτ-λόμπα από το χώρο της μεσαίας γραμμής

Διαιτητής: Γεωργάρας | Βοηθοί: Σαμοθράκης - Μαλολλάρι

Πανθηραϊκός (Τσοβάρας): Παπαϊωάννου(59' Μαρτίδης), Κουλουριώτης (50' Ανυφαντής), Αντιλάι (50' Κλάιντι), Νουμανάι (59' Καβαλλάρης Α.), Φέγγη, Λιγνός, Φύτρος, Καρτίμπελης (59΄Αναπλιώτης), Κόκα (50' Σκοπελίτης), Καβαλλάρης Ε. (59' Ομπροβάτσκι), Μπούζι (50' Μοχάντρι).

ΠΑΣ Νάξου (Μαράκης): Μαϊτός (36' Χωριανόπουλος), Κύλης (59' Περιστράκης), Νανάς (49' Μάκα), Ρότσι, Ορφανός (59' Λάζρι), Μάρκου, Λέκκας, Βαλέττας, Μαυρίδης, Καρούσης (49' Καστρήσιος), Λεγάκης (41' Ντέμος).