Δευτέρα, 21 Φεβρουαρίου 2022 14:29

Ισοπαλία στα ''ορεινά'' για τις Κ16 του ΑΜΣ Φιλωτίου και του ΑΜΕΣ Νηρέα [pics]

Ισόπαλο 2-2 έληξε το παιχνίδι του 2ου ομίλου της Κ16 μεταξύ του ΑΜΣ Φιλωτίου και του Νηρέα που έγινε χθες Κυριακή 20/2 στο γήπεδο ''Γιάγκος Γρατσίας'' του Φιλωτίου.

Οι δύο ομάδες κατάφεραν να κρατήσουν αμείωτο το ενδιαφέρον μέχρι το τέλος, προσφέροντας όμορφο θέαμα σε όσους παρακολούθησαν το παιχνίδι.

Η ομάδα της Πάρου μπήκε καλύτερα στον αγώνα και κατάφερε να προηγηθεί με  γκολ του Κρητικού μόλις στο 9ο λεπτό. Ο Νηρέας είχε και άλλες ευκαιρίες να πετύχει ακόμα ένα τέρμα το πρώτο μέρος, αλλά βρήκε απέναντι του έναν πολύ καλό τερματοφύλακα, τον Ποθητό, που κράτησε το σκορ στο 0-1 για το πρώτο μέρος.

Στην επανάληψη, ο ΑΜΣ Φιλωτίου μπήκε «μεταμορφωμένος» στοπ παιχνίδι και στο 50' ισοφάρισε σε 1-1 με τον Σαρλάνη.

Ο Νηρέας απάντησε άμεσα στο 55' με γκολ του Γιαουπάι, ενώ το γκολ της ισοφάρισης ήρθε στις καθυστερήσεις με τον Παραρά να διαμορφώνει το τελικό 2-2.

Διαιτητής ήταν ο Χατζόπουλος, με βοηθούς τους Φαν Άακεν και Δεγαΐτα.

ΑΜΣ Φιλωτίου (Σέργης): Ποθητός, Χωριανόπουλος, Παραράς, Βασιλάκης Κ., Σαρλάνης, Ψαρράς, Γρατσίας, Φράγκος, Μάκαρης, Βασιλάκης Γ., Δέτσης (41' Βασιλάκης Ε.).

ΑΜΕΣ Νηρέας (Κορτιάνος): Πετρόπουλος, Ντίτσα, Βοσινάκης, Σταυρόπουλος, Πατέλης, Γιαουπάι (75' Ρόκου Κ.), Κρητικός, Θαλασσινός (72' Ρόκου Φ.), Ζουμής, Κανέλλης (79' Χριστόφορος), Μελανίτης (79' Ρεσουλάι).

FILOTI NHREAS K16 1FILOTI NHREAS K16 2FILOTI NHREAS K16 3FILOTI NHREAS K16 4FILOTI NHREAS K16 5FILOTI NHREAS K16 6FILOTI NHREAS K16 7FILOTI NHREAS K16 8FILOTI NHREAS K16 9FILOTI NHREAS K16 10FILOTI NHREAS K16 11FILOTI NHREAS K16 12FILOTI NHREAS K16 13FILOTI NHREAS K16 14FILOTI NHREAS K16 15FILOTI NHREAS K16 16