Τετάρτη, 09 Φεβρουαρίου 2022 12:30

Νίκησε και ανέβηκε στη 2η θέση η Κ18 του Νηρέα

Μετά από καλό παιχνίδι ο Νηρέας ανέτρεψε στο δεύτερο ημίχρονο το σκορ και κέρδισε στο Καμάρι την Σαντορίνη με 1-3.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 1-0 από το γκολ του Μπίμπα μόλις στο 2’.

Ο Νηρέας ισοφάρισε στο 60’ με τον Κρητικό και με δύο γκολ του Κορτιάνου στο 80’ και 89’, έφτασαν στη σπουδαία τους νίκη.

Με αυτή τη ο Νηρέας ανέβηκε στη 2η θέση της βαθμολογίας, όπου συγκατοικεί με τον ΑΣ Σαντορίνης.

Διαιτήτευσαν οι Ρούσσου, Ζαράνης και Νάκκας.

ΑΣ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ 2020: Μούκα, Ρούσσης ( 55’ Λένα), Καραγιάννης, Ξαγοράρης, Κολλαράς, Κοιδελάι Ο., Λιγνός (55’ Χάλαρης), Καφούρος, Μπίμπα, Πάπα, Κοιδελάι Γ. (Κανουσάι).

ΝΗΡΕΑΣ: Σπανός, Βοσινάκης Π., Ζουμής, Βοσινάκης Α., Σταυρόπουλος (65’ Περαντινός), Λόκα, Γιαουπάι, Πατέλλης Α., Μπάλιος (58’ Κορτιάνος), Κρητικός, Χασάν ( 85’ Πατέλης Δ.).