Κυριακή, 06 Φεβρουαρίου 2022 20:58

Έφυγε με το «διπλό» η Κ16 του Α.Ο. Μυκόνου από την Τήνο

Το διπλό κατάφερε να πάρει η ομάδα Κ16 του Α.Ο. Μυκόνου, στη Τήνο καθώς επικράτησε του τοπικού ΠΑΣ με σκορ 0-2.

Αν και το ματς ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να πιέζουν στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, η ομάδα της Μυκόνου κατάφερε να προηγηθεί στο 14ο λεπτό με γκολ του Μπουτσάι ο οποίος βρέθηκε απέναντι από τον τερματοφύλακα του ΠΑΣ Τήνου και με ένα πολύ καλό πλασέ έκανε το 0-1 για την ομάδα του.

Οι Μυκονιάτες συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και στο 38' σε μια αντίστοιχη φάση ο Παπαδημητρίου βρέθηκε απέναντι στον Δεσίπρη τον οποίο και πλάσαρε διπλασιάζοντας τα γκολ για την ομάδα του. Στη συνέχεια του αγώνα οι δύο προπονητές έδωσαν την ευκαιρία και σε άλλους ποδοσφαιριστές να αγωνιστούν χωρίς όμως κάτι να αλλάξει στον αγώνα.

Διαιτητής του αγώνα ήταν η κ. Κουκά με βοηθό τον Βαρδακαστάνης.

ΠΑΣ Τήνου (Μάλλιος): Δεσίπρης, Γιαννόπουλος, Σουράνης, Ζάρπας, Γιαννακόπουλος Κ., Βιδάλης, Βελαλόπουλος, Τσεπεμέγκος, Μούτσα, Καρδαμίτσης, Μισέντος

Αγωνίστηκαν και οι: Κομεσσάριος, Μούτσα, Λούβαρης, Ψαραδέλης, Δογορίτης, Καράι, Βελαλόπουλος, Καλαμαράς

Α.Ο. Μυκόνου (Πούλος): Μπεσίρι, Μπάλα, Σπαχίγια, Μικάσι, Κουτρούτσος, Κατσικαλάκης, Κυριαζίδης, Δακτυλίδης, Μπουτσάι, Παχατουρίδης, Παπαδημητρίου

Αγωνίστηκαν και οι: Πετάι, Καλαμαράς, Κουσαθανάς, Σεράνι, Χανιώτης, Απιάι, Τζωρτζής, Χριστούλης