Κυριακή, 31 Οκτωβρίου 2021 18:56

Πέρασε από το Φιλώτι και παραμένει στην κορυφή η Κ16 του ΑΠΣ Κύθνου

Άνετη επικράτηση για την ομάδα Κ-16 του ΑΠΣ Κύθνου καθώς στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής επιβλήθηκε στο Φιλώτι της τοπικής ομάδας με σκορ 6-0.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 4ο λεπτό για τους φιλοξενούμενους με τον Λαρεντζάκη Γ. ενώ στο 23ο λεπτό ο Αλαφούζος διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του δίνοντας αέρα νίκης.

Στη συνέχεια του παιχνιδιού οι φιλοξενούμενοι δεν απειλήθηκαν και πέτυχαν 4 ακόμη γκολ δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη τους.

Φιλμ αγώνα:

4' ΓΚΟΛ Λαρεντζάκης Γ. 0-1 για την Κύθνο

23' ΓΚΟΛ Αλαφούζος Μ. 0-2 για την Κύθνο

40' ΓΚΟΛ Μπακόπουλος  0-3 για την Κύθνο

52' ΓΚΟΛ Αλαφούζος 0-4 για την Κύθνο

59' ΓΚΟΛ Μαρτίνος Γ. 0-5 για την Κύθνο

90' ΓΚΟλ Μαρτίνος Γ.  0-6 για την Κύθνο

Διαιτητής: Σαμοθράκης | Βοηθοί: Ζαράνης - Μελανίτη

249859633 476442283545765 3577248306953886340 n

ΑΜΣ Φιλωτίου : Ποθητός, Βενιεράκης, Γρατσίας Κ., Βασιλάκης Ι.(63'Βρούτσης),  Ψαρράς (55' Δέτσης) , Φιλικός (63' Κόσκου), Μυτιληναίος,  Χωριανόπουλος, Παραράς, Μάκαρης Δ., Μάκαρης Ε.

FILOTI K 16

ΑΠΣ Κύθνου : Μαρτίνος, Δανιήλ (55' Φιλιππαίος Γ) , Λαρεντζάκης Α., Φιλιππαίος, Βλάσταρης, Μπακογιάννης, Μαρτίνος Γ., Κλάρας (63' Μαρτίνος Δ.) , Αλαφούζος, Λαρεντζάκης Γ., Αλαφούζος Μ.( 55' Λαρεντζάκης Κ).