Κυριακή, 17 Οκτωβρίου 2021 19:32

Ξεκίνησε με νίκη η Κ18 της Α.Ε. Μυκόνου επί του Α.Ο. Πάρου

Με νίκη ξεκίνησε και η ομάδα Κ18 της Α.Ε. Μυκόνου, που επικράτησε με 4-0 της αντίστοιχης ομάδας του Α.Ο. Πάρου στην πρώτη αγωνιστική που έγινε σήμερα για το πρωτάθλημα «SeaJets» της ΕΠΣ Κυκλάδων.

Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι μόλις στο 5ο λεπτό του αγώνα με τον Θεοδώρου, ο οποίος μετά από συρτή πάσα του Γκέζου έκανε το 1-0.

Η ομάδα του Μάκη Πούλου συνέχισε στον ίδιο ρυθμό χάνοντας αρκετές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο ενώ από την άλλη οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν.

Οι Παριανοί ξεκίνησαν πιο καλά το 2ο ημίχρονο και έφτασαν κοντά στην ισοφάριση σε αρκετές φάσεις.

Ο Λούλα διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του στο 65' σκοράροντας με την... πλάτη μετά από σέντρα του Ασράμ.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε με δύο δικά του τέρματα ο Γκέζος στο 90 και στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Γεωργάρας με βοηθούς τους κ.κ. Κουκά και Γεωργουλόπουλος

Α.Ε. Μυκόνου (Πούλος): Ρουμελιώτης, Ασράμ, Ρουστέμι, Κλαφουτζής, Τσελάι, Χίσα, Μεσάκου, Σπαχίγια, Λούλα, Γκέζο, Θεοδώρου

Αγωνίστηκαν και οι: Σεφέρι, Ρουστέμι Α., Μπάλα, Αγγελής, Τσόπελας, Χόντζα, Σταματάκης, Τόλιας

Α.Ο. Πάρου (Τριανταφυλάκος): Νικολάου, Στεφανίδης, Δόγκας, Μουχαρεμάι, Πούλιος, Λάβδας, Δαφερέρας, Μούρλας, Ραγκούσης, Παπαδημητρίου, Αλεξόπουλος

Αγωνίστηκαν και οι: Πούλιος, Σάμιος, Μαραγκουδάκης, Αποστολόπουλος, Κοντός, Νικολάου, Αλιφιέρης