Σάββατο, 09 Οκτωβρίου 2021 22:06

«Διπλό» στη Μύκονο για την Κ16 του Ανδριακού ΟΦ [pics]

Με «διπλό» συνοδεύτηκε η πρώτη της Κ16 του Ανδριακού που έφυγε από τη Μύκονο με τους τρεις βαθμούς, καθώς επικράτησε με σκορ 1-5 επί της τοπικής Α.Ε. Μυκόνου.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης με απευθείας εκτέλεση φάουλ λίγο πιο κάτω από το κέντρο του γηπέδου ο Μήλας και ο ίδιος ποδοσφαιριστής διπλασίασε τα τέρματα της ομάδα τους 4 λεπτά αργότερα με τον ίδιο τρόπο.

Ο νεαρός Μήλας μάλιστα στο 21' με σουτ από το κέντρο έκανε το 0-3 πετυχαίνοντας χατ τρικ, ενώ το 4ο γκολ για την ομάδα της Άνδρου σκόραρε ο Σκανδάλης ένα λεπτό αργότερα.

Οι Μυκονιάτες προσπάθησαν να αντιδράσουν και ιδιαίτερα στο 2ο ημίχρονο που ήταν πιο ενεργητικοί και είχαν μια πολύ καλή παρουσία. Το 5ο γκολ για τους φιλοξενούμενους πέτυχε ο Μωράκης ενώ για την Α.Ε. Μυκόνου μείωσε σε 5-1 ο Τζώρτζης.

Διαιτητής του αγώνα ήταν η κ. Αργυρώ με βοηθούς τους κ.κ. Ρούσσο Γ. και Σαμοθράκη.

Α.Ε. Μυκόνου: Μπεσίρι, Μιχάσι, Σπαχίγια, Κουτρούτσος, Μπουσάι, Μπάλας, Κυριαζίδης, Μπουτσάι, Παπαδημητρίου, Δακτυλίδης, Ρουστέμι

Αγωνίστηκαν και οι : Παχατουρίδης, Κουσαθανάς Μ., Πετάϊ, Κουσαθανάς Ε., Τζώρτζης

Ανδριακός ΟΦ: Κάγιο, Τσέλα, Αμαρίλντο, Ρέγκλης, Μουστάκας, Μήλας, Σκανδάλης, Λόζα, Αράπι Ρ. , Μπάκο, Μουζάκης

Αγωνίστηκαν και οι: Μωράκης, Αράπι, Καλαδάμης, Μωστάκας Γ., Δήμα, Μπρεσάνι