Κυριακή, 01 Νοεμβρίου 2020 01:36

K13 Nηρέας - Παμμηλιακός 3-5... Ευχαριστούμε παιδιά [vid]

Το βραδινό παιχνίδι του Σαββάτου για την Κ13 που έγινε στην Πάρο, βρείτε χρόνο να το δείτε στο βίντεο του sportcyclades.gr για να νιώσετε κάτι από αυτό που απήλαυσαν όσοι το είδαν.

Ο Παμμηλιακός εκπληκτικός κέρδισε με 5-3 τον θαυμάσιο Νηρέα, που λύγισε στο τέλος. Πολύ ταλέντο και σωστή νοοτροπία έχουν κτίσει δύο ομάδες που χαίρονται το ποδόσφαιρο.

ΤΑ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Μόλις δεκαπέντε δευτερόλεπτα χρειάστηκαν για το 1-0 με τον Φ. Κουλακιώτη και στο 7' ο ίδιος σκοράρει για το 2-0. Ο Νηρέας μείωσε στο 19' με αυτογκόλ του Γενναδόπουλου από εκτέλεση φάουλ του Θαλασσινού και ισοφάρισε στο 31' με σουτ του Καλαφάτη. Στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου μακρινό φάουλ από τη σέντρα η μπάλα στο δοκάρι και ο Γαλλής με κεφαλιά δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του με 3-2.

Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 49' ο Ζουμής με όμορφη ενέργεια γράφει το 3-3 και ο Παμμηλιακός παίρνει τη νίκη με δύο γκολ στο 55' του Φ. Κουλακιώτη και στο 59' του Ξεκάρφωτου.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ Γεωργάρας και Ρούσσος Ε.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΝΗΡΕΑΣ (Παπαδάκης): Άλλκο ( 36' Τσουνάκης), Καλλέργης(36΄ Σκοπελίτης),Θαλασσινός, Ρόκου(52' Γαβαλάς), Μελανίτης(48' Ρουντάι), Ντίσα, Κανέλλης, Καλαφάτης(52' Χορέβας), Ζουμής.

ΠΑΜΜΗΛΙΑΚΟΣ (Γιαννής): Αφεντούλης(52' Κοροβέσης), Κούτι, Γενναδόπουλος(45' Βεντούρης), Φραντζεσκάκη(45' Βαμβούνης), Γεωργαλάκης, Ξεκάρφωτος, Γαλλής(56' Πρεβενάς), Κουλακιώτης Γ., Κουλακιώτης Φ.