Κυριακή, 01 Νοεμβρίου 2020 16:36

Νίκησε Πανναξιακό και έπιασε κορυφή η Κ-15 του ΠΑΣ Νάξου [pics-vid]

Αήττητη συνέχισε και μετά το πέρας τις τρίτης αγωνιστικής η Κ15 του ΠΑΣ Νάξου, που κατάφερε να πάρει τη 2η νίκη τους στο πρωτάθλημα απέναντι στον συντοπίτη Πανναξιακό με σκορ 5-2.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν μόλις στο 2ο λεπτό του αγώνα με τον Πιέτρι.

Στο 11' ο Φράγκου, με πολύ όμορφη εκτέλεση φάουλ ισοφάρισε σε 1-1.

Στο 28' ο Μπόσκου έδωσε και πάλι προβάδισμα (2-1) στον ΠΑΣ Νάξου και στο 30' ο Παντελαίος αύξησε τη διαφορά γράφοντας το 3-1, που ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους.

Η ομάδα του ΠΑΣ Νάξου στην επανάληψη ξεκίνησε και πάλι με γκολ του Χωριανόπουλου στο 47' που έκανε το 4-1, ενώ ο Βαλλέτας στο 62 σημείωσε το 5ο τέρμα των γηπεδούχων.

Το τελικό 5-2 διαμόρφωσε ο Τουμπάκης στο 80', ο οποίος σκόραρε το 2ο γκολ του Πανναξιακού.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Βαν Άακεν με βοηθούς τους κ.κ. Δεγαίτα και Μελανίτη

ΠΑΣ Νάξου (Μαράκης): Βουτσίνος, Φακίνος, Κάσα, Μπόσκου, Πουλάι, Μαράκης, Μερεπέζα, Χωριανόπουλος, Ρετζέπ, Παντελαίος, Πιέτρι

Αγωνίστηκαν και οι: Λέκκας, Γκούφα, Ρότσι, Μπλόσμι, Ξενάκης, Βαλέττας

Πανναξιακός Α.Ο. (Παράβατος): Μαργαρίτης, Φράγκου, Γιαννούλης, Μαργαρίτης, Δεωνάς, Γκορντάτι, Φράγκου, Βαθρακοκοίλης, Ζαχαράτος, Παπανικολάου, Κριμιτζάς

Αγωνίστηκαν και οι: Τουμπαράκης Α., Τουμπαράκης Ρ., Μαύρος, Σιδερής, Χότζα, Λουλάι