Δευτέρα, 24 Φεβρουαρίου 2020 11:08

Με το ένα πόδι στο final 4 η Κ14 του ΠΑΣ Νάξου [vid]

Μεγάλο βήμα προκειμένου να κατακτήσει την 1η θέση του 3ου ομίλου που οδηγεί απευθείας στο final 4 έκανε ο ΠΑΣ Νάξου, καθώς στον αγώνα που έγινε την Παρασκευή 21 Φεβρουαρίου στο ΔΑΚ Νάξου επικράτησε με 2-1 του ΑΟ Πάρου.

Μόλις στο 7ο λεπτό ο Χωριανόπουλος άνοιξε το σκορ στο, αλλά δέκα λεπτά αργότερα, ο Πρέκας απάντησε για τον ΑΟ Πάρου και έφερε το παιχνίδι στα ίσα.

Η ομάδα της Νάξου βρήκε το νικητήριο γκολ με τον Μερεπέζα στο 49'.

Μετά τη νίκη αυτή ο ΠΑΣ Νάξου θέλει πλέον έναν μόλις βαθμό σε δύο παιχνίδια για να εξασφαλίσει την πρώτη θέση του ομίλου.

Διαιτητής ήταν ο κ. Χατζόπουλος με βοηθό τον κ. Φαν Άακεν.

ΠΑΣ Νάξου (Πέτρος Μαράκης): Ξενάκης, Κάσα, Μπόσκου, Χωριανόπουλος, Ρετζέπι (40' Γκούφα), Μαράκης, Μερεπέζα, Μουστάκης, Παντελαίος, Φακίνος (58' Βαλέτας), Πουλάϊ

ΑΟ Πάρου (Στάθης Τριανταφυλίδης): Νικολάου, Μαραγκουδάκης (58' Αλιφέρης), Κρίσπης, Πούλιος, Αποστολόπουλος, Χανιώτη (66' Αποστολίδης), Δαραφέρας, Κόντος, Μπίμπα (66'' Ρούσσος), Μούρλας, Πρέκας