Κυριακή, 23 Φεβρουαρίου 2020 23:08

Σημαντική νίκη με πολύ καλή εμφάνιση από την Κ14 του Α.Ο. Μυκόνου

Μια σημαντική νίκη πήρε σήμερα (23/02) η ομάδα Κ14 του Α.Ο. Μυκόνου επί των Κανονιέρηδων Σύρου με σκορ 4-2 και πλέoν διεκδικεί ακόμα και την πρωτιά του ομίλου.

Το σκορ άνοιξαν στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι και μάλιστα μόλις στο 18ο λεπτό με τον Καψάσκη, όμως η ομάδα του Μάκη Πούλου ισοφάρισε με τον Κατσικαλάκη στο 39'. Ο Α.Ο. Μυκόνου πήρε προβάδισμα με γκολ του Τσιφούτη στο 45'.

Οι Συριανοί ισοφάρισαν ξανά στο 46΄ με το Νομικό όμως οι ποδοσφαιριστές του Α.Ο. Μυκόνου προηγήθηκαν για 2η φορά στο ματς στο 49' πάλι με σουτ από τον Τσιφούτη. Το τελικό 4-2 διαμόρφωσε ο Παχατουρίδης στο 55'.

Την αναμέτρηση παρακολούθησε και ο ενωσιακός προπονητής της Κ14, κ. Άκης Μπελεγρίνης.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Ρούσσος Γ. με βοηθούς του κ.κ. Βαρδακαστάνη και Γεωργαρά.

Α.Ο. Μυκόνου (Πούλος): Τόλιας, Μπάλας, Κυριαζίδης, Γκόγκας, Κουτρούτσος, Κατσικαλάκης, Παχατουρίδης, Ρουστέμι, Παπαδημητρίου, Τσιφούτης, Τσόπελας

Αγωνίστηκαν και οι: Μιχάσι, Πετάι, Χριστούλης, Μπερίσι, Δακτυλίδης, Τσαουσάκης, Τάφα

Κανονιέρηδες Σύρου (Τζώρτζης): Ρηγούτσος, Μέντρι, Ραουζαίος, Δημόπουλος, Καλλίγερος, Νομικός, Χάμσα, Ρούσσος Δ., Καψάσκης, Νομικός Β., Βλάχος

Αγωνίστηκαν και οι: Μαραγκός, Ραουζαίος Δ.