Δευτέρα, 28 Οκτωβρίου 2019 16:24

Σημαντικό «διπλό» για τον Αίαντα Σύρου στην Άνω Μερά

Η Κ14 του Αίαντα Σύρου χτες (27/10) κατάφερε να φύγει από τη Μύκονο με τους 3 βαθμούς της νίκης καθώς επικράτησε εκτός έδρας με σκορ 0-3 της τοπικής Άνω Μεράς.

Το σκορ για τους φιλοξενούμενους άνοιξε μόλις στο 12ο λεπτό ο Τσικούδης ενώ πάλι στο 1ο ημίχρονο ο Γιατσίδης έκανε 0-2 για την ομάδα του. Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε ο Κατσαμπούκας στο 48'.

Η ομάδα της Σύρου έφτασε τους 4 βαθμούς ενώ χωρίς βαθμό έμεινε η ομάδα της Άνω Μεράς.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Ρούσσος Γ. με βοηθούς του κ.κ. Σαργόλογος και Βαρθαλίτης Αν.

ΑΣ Άνω Μερά (Κεραμυδάς): Σεράνι, Μητράι, Σπαχίγια, Ρατσάι, Ντρέου, Μπαϊράμι, Ματάι, Μπουτσάι, Ρουστέμι, Κουσαθανάς, Μπουσάι

Αγωνίστηκαν και οι: Μπουσάι, Καλαμάρας, Ελευθερίου, Καλόπητας, Κουσαθανάς Ε., Κουσαθανάς Μ., Πάσχος Δ., Καλαμαράς Γ-Ρ.

Αίαντας Σύρου (Φραγκιάς ): Κορφιάτης, Κουκουλάς, Γιατσίδης, Τόσκα, Ρούσσος Α., Στεφάνου, Ρουσσουνέλος, Καρέλλας, Τσικουδής, Γκόγια, Κατσαμπούκας,

Αγωνίστηκαν και οι: Μαυράκης, Ρούσσος κ., Αγάς, Ξανθάκης