Σάββατο, 12 Οκτωβρίου 2019 19:50

Νίκη με ανατροπή για την Κ14 του Α.Ο. Μυκόνου επί του Ανδριακού ΟΦ

Η ομάδα Κ14 του Α.Ο. Μυκόνου πήρε τη πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της ΕΠΣ Κυκλάδων απέναντι στον Ανδριακό επικρατώντας με σκορ 6-2.

Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι μόλις στο 1ο λεπτός με τον Στόκας και η ομάδα της Μυκόνου ισοφάρισε στο 2ο λεπτό με τον Τσιφούτη. Ο Α.Ο. Μυκόνου πήρε το προβάδισμα στο 15' με τον Τσόπελα όμως ο Ανδριακός έκανε το 2-2 στο 20' πάλι με τον Στόκα.

Η ομάδα του Μάκη Πούλου πήρε πάλι το προβάδισμα στο 24' με τον Παπαδημητρίου και το 4-2 του πρώτου ημιχρόνου διαμόρφωσε ο Παχατουρίδης. Στο δεύτερο ημίχρονο σκόραρε ο Τσόπελας για το 5-2 και το τελικό 6-2 διαμόρφωσε ο Δακτυλίδης.

Διαιτητής του αγώνα ήταν η κ. Ψαρράς με την κ. Κουκά

Α.Ο. Μυκόνου (Πούλος): Τόλιας, Μάρκου, Κυριαζίδης, Γκόγκα, Κουτρούτσος, Κατσικαλάκης, Παχατουρίδης, Ρουστέμι, Παπαδημητρίου, Τσιφούτης, Τσόπελας

Αγωνίστηκαν και οι: Μπαλλίκ, Μπάλα, Χριστούλης, Μπεσίρι, Πετάι, Σαμιωτάκης, Δακτυλίδης

Ανδριακός ΟΦ (Μαγουλάς): Μουστάκας, Ρέγκλης, Γελάι, Περίκου, Μουστάκας, Σκανδάλης, Λόζα, Μπάκο, Στόκα, Μήλας, Αράπι

Αγωνίστηκαν και οι: Μαφάκης, Αράπι, Καλαδάμης, Καζού, Σταυράτης