Δευτέρα, 08 Απριλίου 2019 12:18

Τερμάτισε πρώτη η Κ14 του Α.Ο. Μυκόνου

Στη πρώτη θέση του 1ου ομίλου τερμάτισε η ομάδα Κ14 του Α.Ο. Μυκόνου καθώς επικράτησε με σκορ 3-2 του Νέου Α.Ο. Σύρου και πήρε την απευθείας πρόκριση για το Final 4 του πρωταθλήματος της ΕΠΣ Κυκλάδων.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 22ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Μπάλα, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Ζουγανέλης, διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του. Το ημίχρονο έληξε 3-0 με τον Μπάλα να σκοράρει ξανά, αυτή τη φορά το 3ο γκολ για την ομάδα του.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Α.Ο. Σύρου ανέβασε κατακόρυφα στροφές και κατάφερε να μειώσει σε 3-1 στο 31' με τον Μπούζι μετά από εκτέλεση πέναλτι. Το τελικό 3-2 διαμόρφωσε στο 57' ο Γρυπάρης.

Διαιτητής του αγώνα ήταν η κ. Κουκά

Α.Ο. ΜΥΚΟΝΟΥ: Ρουμελιώτης, Ασράμ, Κυριαζίδης, Χόντζα, Ντάτσι, Ρουστέμι, Τσόπελας, Κοντέλι, Νταφούλης, Μπάλα, Ζουγανέλης

Αγωνίστηκαν και οι: Παπαδημητρίου, Μάρκου, Κατσικαλάκης, Τόλιας, Πετάι

ΝΕΟΣ ΑΟ ΣΥΡΟΥ: Ζάννες, Βλαχογιάννης, Τόσκα, Συριανός, Γρυπάρης, Συκούρτης, Μπούζι, Καπέλλας, Ξανθάκης, Μαραγκός, Λύτης

Αγωνίστηκαν και οι: Λούβαρης, Βλαχογιάννης Λ., Ζάννες Α., Ξενικάκης