Σάββατο, 02 Μαρτίου 2019 16:12

Με νίκη απέναντι στον Ανδριακό συνέχισε η Κ12 του Α.Ο. Μυκόνου

Με νίκη συνέχισε η ομάδα Κ12 του Α.Ο. Μυκόνου, καθώς στον αγώνα που ολοκληρώθηκε πριν λίγο στο στάδιο του Κόρφου για την 5η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της ΕΠΣ Κυκλάδων, επικράτησε με 10-1 του Ανδριακού Ο.Φ.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 8ο λεπτό με τον Κοτσέλι, ο Τσιφούτης στο 19' διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Ο Ανδριακός μείωσε στο 22' με τον Αράπι, όμως ένα λεπτό αργότερα ο Τσιφούτης έκανε το 3-1 για τον Α.Ο. Μυκόνου.

Ο νεαρός ποδοσφαιριστής πέτυχε προσωπικό χατ τρικ στο 2ο ημίχρονο κάνοντας το 4-1 στο 35'. Στο 38' ο Κοτσέλι πέτυχε το 5ο γκολ για τον Α.Ο. Μυκόνου.

Το τελικός 10-1 διαμόρφωσαν οι Γιαννόπουλος στο 40', ο Παχατουρίδης στο 50',55' και 56' και ο Μπεσίρι στο 60'.

Διαιτητής του αγώνα ήταν οι κ. Ρουσσος Ι. και Βαρθαλίτης.

Α.Ο. ΜYKONOY: Μπεσίρι, Κουτρούτσος, Ντρέου, Γκόγκα, Γκιελάι, Χανιώτης, Τσιφούτης, Κοτσέλη, Παχατουρίδης

Αγωνίστηκαν και οι: Μισέντο, Σαμιωτάκης, Ταχίρι, Γιαννόπουλος, Ματρίσι

ΑΝΔΡΙΑΚΟΣ ΟΦ: Μουστάκας, Μωράκης, Λόζα, Γκίκας, Σταυράκης, Ρέγκλης, Σκανδάλης, Αράπι, Γκονόμι

Αγωνίστηκαν και οι: Δήμα, Εξάδακτυλου, Βεϊσλάρι, Καλαδάμης, Αράπι, Γκέκας, Γρηγοράκης