Σάββατο, 03 Φεβρουαρίου 2018 22:14

Πέρασε και από την Άνδρο η Κ18 του Α.Ο. Μυκόνου [pics-vid]

Με το "διπλό" επέστρεψε η Κ18 του Α.Ο. Μυκόνου, από την Άνδρο, καθώς επικράτησε με το ευρύ 0-7 επί της αντίστοιχης ομάδας του Ανδριακού Ο.Φ. και πλέον η Μυκονιάτικη ομάδα βρίσκεται στη πρώτη θέση του ομίλου με 10 βαθμούς ενώ δεύτερος είναι ο Αίαντας Σύρου με ένα παιχνίδι λιγότερο.

Από την άλλη οι Ανδριώτες  παραμένουν στης τελευταία θέση χωρίς βαθμούς.

Οι Μυκονιάτες ξεκίνησαν το ματς με... πατημένο στο γκάζι καθώς μόλις στο 7ο λεπτό της Αναμέτρησης ο Μπομπάι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της Ανδριώτικης ομάδας.

Τρία λεπτά αργότερα ο Πλάκα με σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή έκανε το 0-2 για την ομάδα του και στο 13' ο Καλογεράς έκανε τρία τα τέρματα για την ομάδα του.

Στο 34' ο Παλάσης σκόραρε το 4ο γκολ για τον Α.Ο. Μυκόνου στο 1ο ημίχρονο.

Στην αρχή του 2ου ημιχρόνου η ομάδα του Μάκη Πούλου συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και στο 51' ο Δάρας σκόραρε γιορτάζοντας και τα... γενεθλιά του με τον καλύτερο τρόπο.

Στο 55' ο Ασράμ έγραψε και αυτό το όνομα του στο πίνακα των σκόρερ.

Η ομάδα της Άνδρου μετά το 60' ανέβηκε χωρίς όμως να απειλήσει ουσιαστικά, χάνοντας τη πιο μεγάλη της ευκαιρία στο 80' με ένα άστοχο πέναλτι.

Το τελικό 0-7 διαμόρφωσε ο Κατρατζόπουλος στο 90ο λεπτό του αγώνα.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Ανδρικόπουλος

Α.Ο. Μυκόνου (Πούλος) : Ψύλλιας, Παλάσης, Πλάκα, Τσάνης, Πατσάνι Ντ., Ηλιάδης, Καλογεράς, Βερώνης, Δάρας, Μπομπάι, Ασράμ

Αγωνίστηκαν και οι: Πατσάνι Α., Κατρατζόπουλος, Ζουγανέλης, Μπουρντένης, Νεστούρης, Μπάτσκα, Πετρόπουλος

Ανδριακός Ο.Φ. (Τριαντάφυλλος): Μαγκανιώτης, Ανύσης, Τσότα, Σωτήρος, Γαρύφαλλος, Σωτήρος Α., Σκόρδος, Τσέλιος, Παπαδόπουλος, Καλογρίδης

Αγωνίστηκαν και οι: Κιόρας, Ζεβεράνος, Κακλαμάνης, Διαμάντης, Χαϊντάρι, Αζάπης