Δευτέρα, 22 Νοεμβρίου 2021 00:23

Επέστρεψε μέσω Μήλου στις επιτυχίες ο ΑΟ Σερίφου

Ζωντανός στο κυνήγι μίας εκ των δύο προνομιούχων θέσεων που θα τον οδηγήσουν στην επόμενη φάση του πρωταθλήματος παρέμεινε ο ΑΟ Σερίφου που πέρασε νικηφόρα από τη Μήλο, επικρατώντας με 0-2 του νεανικού Παμμηλιακού.

Οι ''Σεριφιώτες'' με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο κατάφεραν να επιστρέψουν στις επιτυχίες μετά από δύο αρνητικά αποτελέσματα.

Στο 42' ο Κωνσταντίνος Ρεβίνθης έκανε το 0-1 και στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Γιώργος Παππάς διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του.

260099013 271890191563925 4659991004453958643 n

Διαιτητής ήταν ο κ. Μαθιουδάκης Γ. του Αθ., με βοηθούς τους Κουλακιώτη και Μαθιουδάκη Γ. του Αντ.

Παμμηλιακός (Λυριτζής): Μαυρογιάννης Ε., Βήχος (46΄Λικάι Ε.), Ζούλιας Ε., Κυρίτσης, Σιτιμπέ, Ατανάσοφ, Μαυρογιάννης Α. (64΄Ζούλιας Α.), Μαυρογιάννης Απ., Δρίλης, Παπαδημητρίου, Λικάι Κ. (46΄Βήχος Μ.).

ΑΟ Σερίφου (Πατσιούρας): Γούναρης, Μποφίλιος, Παγιολάρι, Παπαδόπουλος, Μαγουλάς, Παππάς, Παρίσης, Γαβριήλ (56' Τσελάμι), Ρεβύνθης Σ, Ρεβύνθης Κ., Λιβάνιος.