Κυριακή, 17 Οκτωβρίου 2021 21:55

Εύκολο τρίποντο στην πρεμιέρα για την Ελλάς Σύρου [vid]

Με ένα πολύ εύκολο τρίποντο ξεκίνησε στο φετινό πρωτάθλημα η Ελλάς Σύρου, καθώς η ομάδα του Νίκου Βουτσίνου επιβλήθηκε 8-0 του Πάγου.

Ο νεανικός Πάγος έχοντας στην σύνθεση του νεαρούς ποδοσφαιριστές δεν μπόρεσε να κοντράρει την Ελλάς Σύρου με τις πολλές μεταγραφικές κινήσεις που στοχεύει ξεκάθαρα στην κατάκτηση του πρωταθλήματος.

ELLAS PAGOS 1

Οι φάσεις του αγώνα:

4’ σουτ του Ραμπαβίλας από το ύψος της μεγάλης περιοχής με τον γκολκίπερ του Πάγου να αποκρούει χωρίς πρόβλημα.

7’ (0-1) ο Παυλόπουλος με κεφαλιά έπειτα τη σέντρα του Περιάλη από τα δεξιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα ανοίγοντας το σκορ στο παιχνίδι.

10’ εκτός αγωνιστικού χώρου το σουτ του Μουλίδη, ο οποίος θέλησε να περάσει τη μπάλα πάνω από τον Αναστασίου.

16’ ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Αναστασίου η μπάλα έπειτα την κεφαλιά του Παυλόπουλου.

18’ (0-2) ο Μουλίδης με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή νίκησε τον Αναστασίου.

27’ (0-3) ο Λαλάς με κάθετη πάσα έβγαλε μόνο του τον Παυλόπουλο, ο οποίος με ωραίο ψυλοκρεμαστό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Πάγου.

28’ (0-4) ο Μπούνας με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής έστειλε τη μπάλα στο βάθος της εστίας του Πάγου.

34’ (0-5) με κεφαλιά του Ραμπαβίλα μετά την εκτέλεση κόρνερ του Μπούνα.

38’ ο Αναστασίου με εντυπωσιακό τρόπο έβγαλε την κεφαλιά του Μαραγκού, έπειτα την εκτέλεση κόρνερ του Περιάλη.

46’ ο Μπούνας στάθηκε άτυχος καθώς στην προσπάθειά του η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι του Αναστασίου.

49’ άουτ πέρασε το σουτ του Παυλόπουλου από το ύψος της μεγάλης περιοχής.

51’ (0-6) με ωραίο σουτ του Μουλίδη έπειτα την κάθετη πάσα του Ραμπαβίλα. Ο σκόρερ της Ελλάς Σύρου στην προσπάθειά του για γκολ τραυματίστηκε και έφυγε εκτός αγωνιστικού χώρου, καθώς υπέστη τράβηγμα στον προσαγωγό.

60’ τεράστια ευκαιρία για την Ελλάς Σύρου με τον Μαϊπά, η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι του Πάγου.

63’ μεγάλη ευκαιρία για τους τυπικά φιλοξενούμενους με τον Λαλά, η μπάλα πέρασε άουτ μετά από πλασέ από κοντινή θέση.

67’ (0-7) με το πλασέ του Μ. Πρίντεζη, έπειτα την κάθετη πάσα του Μπούνα.

68’ πρώτο σουτ του Πάγου με τον Ευαγγελόπουλο από μακρινή θέση, η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Βαμβακούρη.

74’ μεγάλη ευκαιρία με τον Παυλόπουλο για την Ελλάς Σύρου, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι Σαργκανάκη.

76’ (0-8) ο Μαραγκός έκλεψε τη μπάλα μέσα στην περιοχή, στη συνέχεια πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Σαργκανάκη.

90’ με το δοκάρι του Μαϊπά έπειτα το σουτ που επιχείρησε ο παίκτης της Ελλάς Σύρου από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ολοκληρώθηκε το παιχνίδι.

Διαιτητής: Μουτάφης | Βοηθοί: Καλόγερας-Βαρθαλίτης, Παρ: Αρμακόλας Αναστάσιος

ΑΟ Πάγου (Ζαχαρίου): Αναστασόπουλος (54’ Σαργκανάκης), Μαυρικάκης, Ρουσσουνέλος (79’ Κόκκαλης), Καλιακάτσος, Τουντοσέ, Γρυπάρης (75’ Πανής), Σκορδίλης, Αρακάς, Ρούσσος, Ευαγγελόπουλος, Πιτσικάλης (58’ Κοσκινάς).

Ελλάς Σύρου (Βουτσίνος): Συριανός (56’ Βαμβακούρης), Λαλάς, Παράβαλος, Συριανός, Μαραγκός, Μανουδάκης, Μπούνας, Περιάλης (46’ Πρίντεζης), Παυλοπουλος, Ραμπαβίλας (56’ Μαϊπάς), Μουλίδης (56’ λ.τρ. Σαμανίδης).