Κυριακή, 27 Οκτωβρίου 2019 19:33

''Καταιγιστικός'' ο Καρτεράδος... 4-1 τον Πάγο [pics]

Τι και αν έμεινε πίσω στο σκορ, ο Καρτεράδος πάτησε γκάζι στην επανάληψη και πήρε ευρεία νίκη με 4-1 απέναντι στον Πάγο.

Στο παιχνίδι που έγινε χθες Σαββάτο στο γήπεδο των Φηρών, ο Πάγος μπήκε δυνατά στο παιχνίδι, δημιουργώντας αρκετές ευκαιρίες, που έφεραν και το τέρμα του 10ου λεπτού.

Στην επανάληψη ο Στάθης Φίλων αποχώρησε τραυματίας, αλλα΄παρόλα αυτά οι οδηγίες του από τον πάγκο ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοση των ''Σαντορινιών'' που πέτυχαν την ολική ανατροπή.

Ο Μαϊπάς άνοιξε το σκορ στο 10' για τον Α.Ο Πάγου αλλά ο Αχμετάι στο 61' ισοφάρισε σε 1-1 και ο Κουλόλι έκανε το 2-1 στο 66'.

Το 3-1 έγινε από τον Αρβανίτη Ρ. στο 79' και το τελικό 4-1 διαμορφώθηκε από τον Αρβανίτη Γ. στο 92'.

Α.Ο Καρτεράδος (Στάθης Φίλων): Ροδάκης, Κλεβίσ, Βαρμάζης, Κουλόλι Γ., Κουλόλι Ε., Φίλων (λ.τρ. 46' Ντάλλας), Αρβανίτης Ρ. (72' Φέκας), Τριαντάφυλλος (67' Κουρπέτης), Αρβανίτης Γ., Σελιστάι, Τομόρι (87' Ζαχαράκης)

ΑΟ Πάγου (Χρήστος Φωκάς): Μαρουδιάς, Ανδρεαδάκης, Αρακάς, Τρόκα (80' Γεράρδης), Ντιούφ, Κασσανδρινός, Ρούσσος Κ. (80' Μαυρικάκης), Αργυρός, Φελουτσης, Μαϊπάς, Μαραγκός (69' Σουμπιτσής)