Τετάρτη, 06 Φεβρουαρίου 2019 20:22

Χόρεψε στη... βροχή ο ΑΟΣ επικρατώντας με 10-2 του Άγιαξ Σύρου

Ασταμάτητος ήταν ο ΑΟΣ κόντρα στον Άγιαξ Σύρου αφού η ιστορική ομάδα έχοντας σε μεγάλη ημέρα τον Λούσα που πέτυχε χατ-τρικ (19', 25', 28') όπως και τον Ραμπαβίλα που σκόραρε τρεις φορές και εκείνος (60', 68',78') επικράτησε με 10-2.

Οι 'κίτρινοι' που έχουν εξασφαλίσει το εισιτήριο για την επόμενη φάση... χόρεψαν στην βροχή, παίζοντας... πόλο και πραγματοποίησαν μια από τις καλύτερες τους εμφανίσεις τους παίρνοντας σημαντική ψυχολογική τόνωση.

Δίχτυα για τον ΑΟΣ βρήκαν ακόμη οι Μπάιλας (22',32',52') και Μουλίδης (43΄), ενώ για τον Άγιαξ είχε ισοφαρίσει ο Χρυσικός στο 20' σε 1-1 και ο Ζαρμπώνης στο 88' πέτυχε το γκολ της τιμής.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

7' Ο Ραμπαβίλας βρέθηκε σε τετ α τετ μετά από πάσα του Χούρου όμως το πλασέ του πέρασε μόλις άουτ.

10' Ο Χρυσικός έφυγε στην κόντρα και έκανε το σουτ έξω από την περιοχή όμως ο Αρμάντο μπλόκαρε

19' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟΣ. Ο Συμιγδαλάς βρήκε τον Λούσα που πέρασε τη μπάλα πάνω από τον τερματοφύλακα και με κεφαλιά έκανε το 1-0.

20 ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΙΑΞ. Ο Χρυσικός βρέθηκε στην περιοχή του ΑΟΣ και με ωραίο πλασέ νίκησε τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων κάνοντας το 1-1

22' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟΣ. Ο Μπάιλας κάνει το σουτ η μπάλα βρήκε στον Καμπάνη και κατέληξε στα δίχτυα αφού άλλαξε πορεία.

23' Πλασέ του Μουλίδη μόλις άουτ

25 ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟΣ. Ο Δημητρακόπουλος βρηκε τον Λούσα που έφυγε στην πλάτη της άμυνας και με ωραίο πλασέ αφού πρόλαβε τον τερματοφύλακα έκανε το 3-1

28' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟΣ.  Ο Λούσσας μέσα σε 28' πετυχαινει χατ-τρικ αφού εκμεταλλεύτηκε την πάσα του Σταμούλη και με πλασέ έκανε το 4-1.

32' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟΣ. Ο Μπάιλας με κεφαλιά μετά από σέντρα του Ραμπαβίλα κάνει το 5-1.

43' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟΣ. Μετά από συρτή πάσα του Ραμπαβίλα από αριστερά, ο Μουλίδης με πλασέ δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 6-1.,

52 ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟΣ. Ο Μπαιλας με σουτ κάνει το 7-1

60' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟΣ. Οκτώ κάνει τα τέρματα της η γηπεδούχος ομάδας με τον Ραμπαβίλα να σκοράρει μετά από πάσα του Συμιγδαλά

68' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟΣ Ο Ραμπαβίλας κάνει το 9-1.

78' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟΣ. Ο Ραμπαβίλας κάνει το 10-1 και είναι ο δεύτερος παίκτης μετά το Λούσα που σημειώνει χατ-τρικ.

88' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΙΑΞ. Ο Ζαρμπώνης κάνει το 10-2.

ΑΟ ΣΥΡΟΥ (Νίκος Βουτσίνος) Αρμάντο, Σταμούλης (63' Σαμανίδης), Συμιγδαλάς, Δημητρακόπουλος, Συριανός (54' Ταμάμης) Α., Μανουδάκης (57' Ρούσσος Κ.) Χούρος, Μπάιλας, Λούσσας, Ραμπαβίλας, Μουλίδης (54' Σαγκινέτος)

Στον πάγκο οι:Μαραγκός Α., Ντόγος,

ΑΓΙΑΞ ΣΥΡΟΥ (Γιώργος Ρούσσος) Ανδρεάκος (46 Βαμβακούσης), Βοπόπουλος (46' Ροσσολάτος), Δεναξάς, Καραμολέγκος, Καμπάνης, Σπανός, Βαμβακούσης, Νομικός (67 Χατζησταυρίδης), Χρυσικός, Κουκουλογιάννης, Παράβαλος (72' Ζαρμπώνης).

Στον πάγκο βρίσκονται οι: Ναμπίλ Ελ Μπαραγκέ, , Ρούσσος, Γουρνάς.