Κυριακή, 03 Φεβρουαρίου 2019 17:08

Με σούπερ Καμακάρη ο Παμμηλιακός 2-1 τον ΑΜΕΣ Νηρέα

Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ, ο Παμμηλιακός είχε τις απαντήσεις στον αγώνα με τον ΑΜΕΣ Νηρέα επικρατώντας με 2-1 για τον 2ο όμιλο φτάνοντας σε 10 ματς τους 20 βαθμούς και όντας στην 3η θέση.

Από την άλλη ο Νηρέας έμεινε στους 18 βαθμούς και την 5η θέση.

Πάντως, στο σημερινο ματς η ομάδα της Πάρου δεν παρουσίασε το πρόσωπο που την έχουμε συνηθίσει.

Στο α' μέρος ο Νηρέας πατούσε καλύτερα και προηγήθηκε χάρη σε γκολ του Ραμπαβίλα στο 17' με πέναλτι.

Στο 44' ο Σάντα με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1 μετά από γύρισμα του Καμακάρη, με τον τελευταίο να εκμεταλλεύεται στο 81 την πάσα του Τσιριγωτάκη και με άψογο πλασέ έκανε το 2-1.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

9 Κορνερ Ρουσσου κεφαλιά Ραμπαβιλα αουτ

10' Σάντα έφυγε στην πλάτη της άμυνας όμως το σουτ που επιχείρησε έφυγε άουτ.

17' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟ ΝΗΡΕΑ. Ο Ραμπαβίλας κερδίζει πέναλτι που το αξιοποιεί κάνοντας το 1-0.

20' Παράλληλη σέντρα του Σάντα η μπάλα μόλις άουτ

33' Φάουλ Παπαδημητρίου ο Ζουμής δύσκολα σε κόρνερ

44' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΜΜΗΛΙΑΚΟ. Ο Καμακάρης μπαίνει στην περιοχή και κάνει τη λόμπα και ο Σάντα που παρεμβάλλεται με κεφαλιά ισοφαρίζει σε 1-1.

47 Σουτ του Σαντα η μπάλα άουτ

52' Ο Σοσόλι έκανε το κόρνερ ο Παπαδημητριου σούταρε με τη μπάλα να περνάει από πολλά σώματα και να καταλήγει άουτ.

53 Ο Σιμόπουλος βρίσκει τον Ρούσσο που μπαίνει στην περιοχή και σουτάρει όμως η μπάλα φεύγει κόρνερ.

54' Κόρνερ Ρούσσου κεφαλιά Μπαρμπαρήγου η μπάλα άουτ.

55' Σουτ του Παπαδημητρίου μπλοκάρει ο Ζουμής.

56' Ο Καμακάρης βρίσκει τον Σάντα που κάνει το σουτ όμως η μπάλα φεύγει άουτ.

72' Σουτ του Τσιριγωτάκη ο Ζούμης δύσκολα σε κόρνερ.

73' Ο Σάντα σκοράρει μετά το κόρνερ του Παπαδημητρίου όμως θεωρεί ο διαιτητής ότι ο παίκτης των γηπεδούχων σκόραρε με το χέρι.

76' Φάουλ Παπαδόπουλου δοκαρι και έξω.

81 ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΜΜΗΛΙΑΚΟ. Ο Καμακάρης με πλασέ κάνει το 2-1 μετά από πάσα του Τσιριγωτάκη.

ΠΑΜΜΗΛΙΑΚΟΣ (Χρήστος Καραγιαννόπουλος) Μαυρογιάννης Β., Σοσόλι Τ., Μάνι (78' Μαυρογιάννης Γ.), Σίδερης (44' λ.τρ. Κουρέλης), Κυρίτσης, Λικάι (86' Σιδέρης Α.), Σάντα, Τσιριγωτάκης, Καμακάρης, Παπαδημητρίου, Σοσόλι Α.

ΝΗΡΕΑΣ (Νίκος Μοστράτος) Ζουμής Φ., Ζουμής Η., Βράπι, Παπαδόπουλος, Μπαρμπαρήγος, Άλκο, Μπαμπαλιού, Ρούσσος, Ραμπαβίλας, Αρκουλής, Σιμόπουλος (77' Ρεσουλάι).