Τετάρτη, 31 Οκτωβρίου 2018 17:28

Με... σόου Σταματίου ο ΠΑΣ Νάξου 0-6 τον Αστέρα Τραγαίας

Την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πανηγύρισε ο ΠΑΣ Νάξου που επικράτησε με 0-6 του Αστέρα Τραγαίας για τον 3ο όμιλο της Α' ΕΠΣ Κυκλάδων.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους νικητές ήταν ο Ιάκωβος Σταματίου που πέτυχε 5 από τα 6 γκολ της ομάδας συμβάλλοντας τα μέγιστα στη νίκη των ''Οράνιε''.

Από την άλλη οι γηπεδούχοι δεν βρέθηκαν σε καλή ημέρα και μοιραία ηττήθηκαν ολοκληρώνοντας το ματς με δέκα παίκτες.

Θα πρέπει να σημειωθεί ότι πρόκειται για μια ιστορική νίκη για τον ΠΑΣ Νάξου αφού δεν έχει πετύχει ποτέ στο παρελθόν τόσο μεγάλη σε έκταση σκορ νίκη.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

10' Ωραίο ανάποδο ψαλίδι του Καράι ο Χαμηλοθώρης χωρίς προβλημα μπλοκάρει ο Χαμηλοθώρης

15' Ο Σταματίου με σουτ στέλνει τη μπάλα στο δοκάρι

21' Από πλάγια ο Καράι τροφοδότησε τον Σταματίου με τον τελευταίο με ωραίο πλασέ να κάνει το 0-1.

25' Σουτ του Σταματίου απόκρουση ο Χαμηλοθώρης

26'Σουτ του Κουφόπουλου η μπάλα λίγο αουτ.

30 Ανεβλαβης σουτ αουτ

57' 0-2 με σουτ του Λέκκα από πλάγια.

59' Ο Σταματίου έφυγε στην πλάτη της άμυνας πέρασε και τον τερματοφύλακα έκανε το 0-3.

68' Σουτ του Λέκκα με υπερένταση ο Χαμηλοθώρης, στην επαναφορά της μπάλας ο Γκούφας βρέθηκε πεσμένος στην περιοχή και οι φιλοξενούμενοι ζήτησαν πέναλτι.

69' Ο Σταματίου φεύγει στην πλάτη της άμυνας και πάλι και με ωραίο πλασέ έκανε το 0-5.

80' Ο Δεγαϊτας αποβάλλεται με απευθείας κόκκινη για αντικανονικό μαρκάρισμα στον Σέργη

81' Δοκάρι για τον Αστέρα Τραγαίας. Μετά από κόρνερ του Αλιμπέρτη ο Τράκος είχε δοκάρι.

83' Ο Σταματίου με ατομική ενέργεια κάνει το 0-5.

85' Ο Λέκκας με όμορφη ατομική ενέργεια έκανε το 0-6.

Διαιτητής ήταν ο Γιώργος Νεοκοσμίδης με βοηθούς τους Φαν Άακεν και την κυρία Μελανίτη

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΑΓΑΙΑΣ (Ανδρέας Κατσούλης): Χαμηλοθώρης,Κιόσκου, Χωριανόπουλος (73' Δεγαϊτας), Κατσούλης, Αλημπέρτης, Τράκος, Μαρούλης, Κουφόπουλος (60' Βεκρής) Μπίντζη (55' Φράγκος), Καγκάνης, Τουλούπης.

ΠΑΣ ΝΑΞΟΥ (Νίκος Σπαής): Σέργης Γ., Μανδηλαράς (72' Μερεπέζα), Πετρόπουλος, Πιτταράς, Συνοδινός, Σέργης Ι., Γκούφας, Λέκκας, Ανεβλαβής , Σταματίου (79'  Βουδιάς), Καράι (68'Βασιλάκης).