Σάββατο, 13 Οκτωβρίου 2018 16:45

Εύκολη νίκη του Α.Ο. Μυκόνου επί του Ανδριακού Ο.Φ. [pics]

Νικηφόρο ήταν το ξεκίνημα ο Α.Ο. Μυκόνου στο φετινό πρωτάθλημα της ΕΠΣ Κυκλάδων ''Blue Star Ferries'', καθώς επικράτησε, χωρίς να αντιμετωπίσει δυσκολίες, με το ευρύ 5-0 του Ανδριακού Ο.Φ. στο Δημοτικό Στάδιο του Κόρφου.

Η ομάδα του Θεοφύλακτου Παχατουρίδη μπήκε στο ματς με στόχο να πετύχει ένα γρήγορο γκολ κάτι το οποίο θα έδιωχνε το άγχος από τις προσπάθειες των παικτών του. Αυτό συνέβη μόλις στο 9ο λεπτό της αναμέτρησης, με τον Βλαχόπουλο να τροφοδοτεί τον Αλμπάνη ο οποίος με ατομική προσπάθεια μέσα στη μεγάλη περιοχή και σουτ έστειλα τη μπάλα στα δίχτυα. Η ομάδα της Άνδρου προσπάθησε να αναπτυχθεί και να απειλήσει χωρίς όμως να καταφέρει να σκοράρει.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Μυκονιάτες ανέβασαν στροφές και εκμεταλλεύτηκαν τον υπέρ τους αέρα, και μόλις στο 48' ο Ηλίας διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα με απευθείας εκτέλεση κόρνερ. Οι παίχτες του Α.Ο. Μυκόνου συνέχισαν να ασκούν πίεση και στο 60' με σκόρερ τον Παπαδόπουλο έγινε το 3-0.

Στο 82 ο Αλμπάνης πέτυχε το δεύτερο προσωπικό τέρμα στη συνάντηση κάνοντας το 4-0, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Περιάλης.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Ζαράνης με βοηθούς τις κ.κ. Κουκά και Ψαρρά Ι.

Α.Ο. Μυκόνου (Θεοφύλακτος Παχατουρίδης): Σαββόπουλος, Βλαχόπουλος (64' Δάρας), Παπαδόπουλος (70' Κάνιουρα), Μπαλλής, Καρατζάς, Κρίτσας, Βαρουξής (46' Ξαγοράρης), Αλεξανδρόπουλος, Αλμπάνης, Ηλίας (57' Μπομπάι), Περιάλης

Την αποστολή συμπλήρωσαν οι: Χριστοδουλάκης, Τσάνης

Ανδριακός Ο.Φ. ((Φίλλιπος Ανύσης): Φιλιππόπουλος, Χαλάς (82' Καλογρίδης), Ψαριανός, Μαμάης, Κριτής, Ζαννάκης Β, Γλυνός, Ζαννάκης Γ. (66' Τηνιακός), Ψωμάς (Χαζάπης), Ταμιχτσής (80' Γλύνος Μ.), Σκόρδος

Την αποστολή συμπλήρωσαν οι: Τσιάμαλος