Κυριακή, 04 Μαρτίου 2012 20:57

Διπλό της Άνω Συρου μέσα στην Πάρο

aop-anw syros 4-3-2012

Η Άνω Σύρο ήταν καλύτερη και δίκαια πήρε τους βαθμούς της νίκης, αφού επικράτησε με 3-1 του Α.Ο. Πάρου στο γήπεδο της Παροικιάς.

Το πρώτο ημίχρονο ποιοτικά η αναμέτρηση ήταν μέτρια, καθώς έγιναν πάρα πολλά στο χώρο του κέντρου. Αν και το παιχνίδι ξεκίνησε με γκολ (0-1 με τον Stoychev στο 1'), δεν βοήθησε στην εικόνα του αγώνα, που καμιά από τις δύο ομάδες δεν κατάφεραν να δείξουν πολλά πράγματα.

paros-barbaris-1

Χορηγοί αγωνα "Μαργαρίτα Μπαρμπαρή", "Severo Cafe-Bar"

Στο δεύτερο μέρος, ο αγώνας ήταν τελείως διαφορετικός, είχε ρυθμό, αλλά και πολλές καλές ευκαιρίες (κυρίως από πλευρά Άνω Σύρου). Η Συριανή ομάδα μπήκε δυνατά, είχε τον έλεγχο της αναμέτρησης και δημιούργησε πολλές καλές στιγμές και με την συμπλήρωση 16 λεπτών στο δεύτερο μέρος, σημείωσε και το δεύτερο τέρμα της.

aop-anw syros 4-3-2012-1

Φάσεις - Γκολ

Με γκολ από τα αποδυτήρια μπήκε η Άνω Σύρος, που πριν καλά - καλά συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό, ο Stoychev άνοιξε το σκορ στην έπειτα από την πάσα του Μανουδάκη.

Στο 8' άουτ πέρασε το σουτ του Stoychev το οποίο επιχείρησε μέσα από την περιοχή. Αρχικά συνδυάστηκαν έξω από την περιοχή ο Μανουδάκης με τον Αληφραγκή, ο πρώτος έβγαλε κάθετα στον Βούλγαρο επιθετικό.

Στο 13' Σωστά ακυρώθηκε γκολ της Πάρου, αφού ο Μπριμπίλης έφυγε από αντικανονική θέση.

Στο 15' ο Κρητικός έβγαλε με γροθιές το σουτ του Αρκουλή από τα δεξιά της μεγάλης περιοχής.

27' Άουτ πέρασε το σουτ του Τσόκα.

Στο 30' Ο Χαριστός με υπερένταση έβγαλε σε κόρνερ το φάουλ του Τζώρτζη.

Στο 35' ο Αρκουλής έφερε το παιχνίδι στα ίσα έπειτα από την ασταθή απόκρουση του Κρητικού.

syros-to-kafe-tou-spanou paros-ATOU 2 ME THL paros-ydro-2

Χορηγοί αγωνα "Καφενείο του Σπανού", "Ατου Sportwear", "YΔΡΟ ΠΑΡΟΥ"

Στο 51' σε κόρνερ έδιωξε ο Χαριστός το σουτ από μακριά του Τσιάκαλου.

Στο 56' ο Τερματοφύλακας της Πάρου με διπλή προσπάθεια απόκρουσε τη μπάλα, έπειτα από την κεφαλιά του Αληφραγκή.

Στο 59' άουτ πέρασε το σουτ του Γιουρτζίδη.

Στο 61' ο Stoychev σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα αλλά και δεύτερο για την Άνω Σύρο.

Στο 93' ο Χαβδούλας με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Α.Ο. ΠΑΡΟΥ: Χαριστός, Άσκο, Μπαλιός, Καραγκούνης (46' Γιουρτζίδης), Ζήκος (81' Δαφερέρας), Κρώνης (59' Καζακίδης), Αρκουλής, Μουράι, Μπιρμπίλης, Πετρόπουλος, Τσόκα.

ΑΝΩ ΣΥΡΟΣ: Κρητικός, Σούρλας, Βαβουράκης (82' λ.τρ. Σίμος), Παπαδάκης, Τσιάκαλος, Χαβδούλας, Αληφραγκής (89' Δημητρακόπουλος), Τζώρτζης, Stoychev, Μανουδάκης, Βαμβακούσης (76΄Δημόπουλος).