Κυριακή, 20 Φεβρουαρίου 2022 19:57

Στα ημιτελικά του Κυπέλλου Κυκλάδων η Άνω Σύρος

Στην ημιτελική φάση του Κυπέλλου Κυκλάδων πέρασε η ομάδα της Άνω Σύρου καθώς κατάφερε να επικρατήσει με σκορ 1-3 της Α.Ε. Μυκόνου Β'.

Το ματς ξεκίνησε δυνατά και για τις δύο ομάδες, με τους γηπεδούχους να παίρνουν προβάδισμα στο σκορ μόλις στο 18' με τον Λούλα., όμως ένα λεπτό αργότερα οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Ξαγοράρη.

Η ομάδα της Άνω Σύρου κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στο σκορ, μόλις στο 41' με τον Δεναξά και στο 70' ο Σλαβίδης διαμόρφωσε το τελικό 1-3 στο 70ο λεπτό του αγώνα.

Η ομάδα της Σύρου θα αντιμετωπίσει στην ημιτελική φάση του Κυπέλλου Κυκλάδων «HELLENIC SEAWAYS» τον Πανναξιακό A.O.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Ζαράνης με βοηθούς του κ.κ. Ρούσσος Γ. και Γρυπάρης Μ.

Α.Ε. Μυκόνου (Πούλος): Μακρής, Ασράμ, Ρουστέμι, Τσελάι, Μπαϊρακτάρη, Βερώνης, Μεσάκου, Χίσα, Κατρατζόπουλος, Σπαχίγια, Λούλα

Αγωνίστηκαν και οι: Ντάτσι, Βίγκου, Σεφέρι, Ρουμελιώτης, Τσουβελακίδης, Χόντζα, Βερώνης Κ., Σταματάκης, Αγγελής

Άνω Σύρος (Σαγκινέτος): Χρήστου, Σλαβίδης, Αργυρός, Μιάλοβιτς, Ηλιάδης, Μπλάμο, Δεναξάς, Σαγκινέτος Β., Σαγκινέτος Ν. Ξαγοράρης, Μπάιλας