Οι Νεοσμυρνιώτες έκαναν το 12-0 συντρίβοντας τον Ηλυσιακό με 105-53 ενώ η Μύκονος πέρασε από την Κεφαλονιά καταβάλλοντας το Ληξούρι 84-73.
Ο ΑΠΑΣ πέτυχε τη νίκη της Αγωνιστικής αφού κατέβαλε την αντίσταση του Εθνικού , εκτός έδρας , με 80-72 στην παράταση (κ.δ. 68-68), σκαρφαλώνοντας αθόρυβα αλλά μεθοδικά και με χαρακτήρα νικητή στην 3η θέση .
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
1ος Όμιλος
Αποτελέσματα
Μίλων-Ηλυσιακός 105-53
Αίολος Αγυιάς-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 80-67
Παγκράτι-Δάφνη Δ. 79-71
Ένωση Ιλίου-Αχαγιά 82 75-56
ΝΕΟΛ-Μύκονος 73-84
Εθνικός-ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια: 72-80 (κ.δ.68-68)
Οι αγώνες αναλυτικά:
Μίλων-Ηλυσιακός 105-53
Διαιτητές: Αναστασίου-Γρίβα-Χρηστίδης Παύλ. (Τηγάνης)
Δεκάλεπτα: 23-26, 30-14, 34-13, 28-7
ΑΟΝΣ Μίλων (Καραγιάννης): Τσνιτς 3(1), Χατζηκυριάκος, Ανέστης 12(1), Μελισσαράτος 9(1), Ετζιάκα 7(1), Μοτσενίγγος 8(2), Δομπρογιάννης 14(3), Χριστόπουλος 9(1), Μαλούκος 14, Χατζηλεοντής 3, Ζούμπος 7(1), Δημάκος 17(1)
Ηλυσιακός (Σταθούλης): Τσάμης, Μόσιαλος 3(1), Γραμματίκας 5(1), Φώτσης 9(1), Μπινιάκου, Σγουρός 2, Κουτσοκώστας 2, Θεοδωρίτσης 12(2), Κωστόπουλος 2, Στασινόπουλος 11, Αϊβαζίδης 5(1)
Αίολος Αγυιάς-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 80-67
Διαιτητές: Αναστόπουλος-Ασημακάκη-Καραμπιτσάκος (Θεοδοσόπουλος)
Δεκάλεπτα: 28-14, 48-39, 68-51, 80-67
ΑΟ Αίολος Αγυιάς (Παπαδημητρίου): Χατζόπουλος 12(1), Πλώτας 7,
Βαλάης, Γιαννικόπουλος 15, Νιφόρας 26(3), Θανόπουλος, Παπαφωτίου 12(2), Γκάτζιος 3, Κέκερης, Λυμπέρης 2, Χριστόπουλος, Γοργότσης 3
ΕΦΑΟ Ζωγραφου (Βλάχος): Κιατίπ, Καρέλλας, Μαγκουνής, Οικονόμου 28(1), Γκίκας 6, Σοφρωνάς 13(2), Φίλιππας 8, Μάρρης, Αβδάλας 7(1), Ροζακέας 5(1)
Παγκράτι-Δάφνη Δ. 79-71
Διαιτητές: Μπούκας-Φασόλης-Χρηστίδης Ηλ. (Ζώης)
Δεκάλεπτα : 19-19, 36-40, 54-54, 79-71
Παγκράτι (Ζαβός) : Στογιάνοβιτς 8, Κουμπούρας 15 (2), Πολέμης 5, Αγγελόπουλος 3 (1), Κοντραφούρης, Αγγέλου 17 (2), Ψαρράς 15 (2), Πιτούλης 5, Ντιαλό, Κάδρας 2, Ζαρίφης 9 (1)
Δάφνη Δαφνίου (Στρατικόπουλος) : Γκάτζο 19 (2), Καρακεχαγιάς 3 (1), Δελίδης 2, Μεσκί, Παπαδόπουλος 9 (1), Λιαράκος 2, Μήτσου 4, Μπουντούρης 4, Μιχάλογλου 28 (3),
Ένωση Ιλίου-Αχαγιά 82 75-56
Διαιτητές: Σκανδαλάκης-Ρίζος-Ροδίτης (Ζαγκλής)
Δεκάλεπτα: 18-13, 32-29, 53-45, 75-56
Ένωση Ιλίου (Πανούλιας – Αγγελόπουλος): Σταθάκης 2, Σπυρόπουλος 6, Σαξιώνης 12(2), Φουντάς 6(1), Μπαρμπαρής 2, Τσορμπατζόγλου 17(1), Μπέλλας 3(1), Δουρουντούς 12(1), Τσιουμπρής 15(1), Πανουσόπουλος Κ., Κοσμίδης. Κουτσούμπας
Αχαγιά ’82 (Λιόνας – Παναγιωταρόπουλος): Οουαντιντζό 12, Τζίμης 12, Νεόφυτος 6(2), Φραντζής 14(2), Μάρκοβιτς 4, Οικονομόπουλος 8(2), Καλογιάννης, Ταρναρης, Σέρμπος, Κοντόγιωργας
ΝΕΟΛ-Μύκονος 73-84
Διαιτητές: Καρακάσης-Καμήτσος-Ελ Ανύ (Θεοδωρόπουλος)
Δεκάλεπτα: 21-24, 39-47, 53-63, 73-84
ΝΕΟΛ (Καυκής): Γεωργιάδης 2, Κοντούδης 9, Σούρλιτς19, Καλδής 22, Χοτζάι 2, Μαρουλής 4, Τρυφωνόπουλος 6, Τσιμίδης 6, Λαμπρόπουλος 1, Αγγέλη 2, Συνοδινός
Α.Ο Μυκόνου (Τζήμας): Σπυριδωνίδης 18, Σταμάτης 18, Ονάσογλου 4, Τσάμης 4, Καράμπουλας 14, Καραμανλής, Σπυρόπουλος16, Καμπούρης 2, Διαμαντάκος 8, Κονταράτος
Κυριακή 8/1
Π. Σαλπέας 13.30 Εθνικός-ΑΠΑΣ Νάξου «Τα Φανάρια» Κωνσταντινίδου-Μαρινάκης-Λογοθέτης (Παπαφωτίου)
Βαθμολογία
(σε 12 αγώνες)
1.Μίλωνας 24 (12-0) 2.Μύκονος 23 (11-1) 3. ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια 20 (8-4)4.Αίολος Αγυιάς 19 (7-5)
5.Εθνικός Πειραιά 18 (7-4)
6.Παγκράτι 18 (6-6) 7.ΕΦΑΟ Ζωγράφου 17 (5-7) 8.Ένωση Ίλιου 16 (4-8) 9.Δάφνη Δαφνίου 15 (3-9) 10.Αχαγιά 82 15 (3-9) 11.Ηλυσιακός 15 (3-9) —————————————- 12.ΝΕΟΛ 15 (3-9) *Οι τέσσερις πρώτες ομάδες συμμετέχουν στα πλέι οφς ανόδου**Οι ομάδες από τις θέσεις 7-10 συμμετέχουν στα πλέι αουτ, με τις δυο ηττημένες να υποβιβάζονται στην Γ’ Εθνική
*** Οι δύο τελευταίες ομάδες υποβιβάζονται κατευθείαν στην Γ’ ΕθνικήH επόμενη αγωνιστική (13η, 14/1)
Ηλυσιακός-Αίολος Αγυιάς
ΕΦΑΟΖ-Παγκράτι
Δάφνη Δ.-Εθνικός
Φανάρια Νάξου-Ένωση Ιλίου
Αχαγιά 82-ΝΕΟ Ληξουρίου (15/1)
Μύκονος-Μίλων