Κυριακή, 27 Νοεμβρίου 2022 18:48

Ήττα στις λεπτομέρειες για τον Πανναξιακό σε ματς θρίλερ στο Χαλάνδρι

Την ήττα από τον ΑΟΚ Χαλανδρίου γνώρισε ο Πανναξιακός στο Χαλάνδρι με 77-75 μετά από ένα δραματικό παιχνίδι που κρίθηκε στο τελευταίο σουτ.

Έτσι, διακόπηκε το νικηφόρο σερί του Ναξιώτικου Συλλόγου μετά τα θετικά αποτελέσματα με Πεντέλη και Εργοτέλη.

Στο παιχνίδι ο Πανναξιακός ξεκίνησε καλύτερα και βρέθηκε να προηγείται με 21-19 στο τέλος του Α΄ Δεκαλέπτου. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και πήραν το προβάδισμα με τη λήξη του ημιχρόνου (35-32) , χωρίς όμως να καταφέρουν να πάρουν διαφορά. Με το παιχνίδι να συνεχίζετε στον ίδιο ρυθμό και τις δυο ομάδες να είναι κοντά στο σκορ το τρίτο δεκάλεπτο έληξε με 52-50 υπέρ των γηπεδούχων.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο έγινε πραγματική μάχη με το παιχνίδι να αποκτά άγρια ομορφιά και τις δυο ομάδες να παλεύουν για τη νίκη. 20'' πριν τη λήξη του ο Πανναξιακός περνάει μπροστά με τρίποντο του Καραγκιολίδη (74-75).

Οι γηπεδούχοι εκδηλώνουν επίθεση και ο Κονδύλης ευστοχεί σε απίστευτο τρίποντο διαμορφώνοντας το 77-75. Στο λιγοστό χρόνο που απέμεινε ο Πανναξιακός βρήκε τον τρόπο να πάρει το σουτ με τον Καραγκιολίδη αλλά η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι.

Έτσι, διαμορφώθηκε το τελικό 77-75 υπέρ των γηπεδούχων σε ένα παιχνίδι ακατάλληλο για καρδιακούς!!