Δευτέρα, 21 Νοεμβρίου 2022 14:43

Τεράστιο διπλό του ΑΠΑΣ στο Χαϊδάρι με άμυνα για σεμινάριο

Επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα για το Ναξιώτικο Σύλλογο αφού μετά την ήττα , στα σημεία, από το Μίλωνα ξεπέρασε το εμπόδιο της επικίνδυνης Δάφνης Δαφνίου στο Χαϊδάρι με σκορ 65-55.

Το παιχνίδι δεν ξεκίνησε ιδανικά για το Ναξιώτικο Σύλλογο αφού στο 1ο μέρος δεν μπόρεσε να πιάσει τα συνηθισμένα επίπεδα απόδοσης και βρέθηκε να κυνηγάει τους γηπεδούχους.

Μάλιστα το ημίχρονο έκλεισε με την ομάδα του Χαϊδαρίου να προηγείται με 9 πόντους (39-30).

Στην επανάληψη το συγκρότημα του Κώστα Ρουμελιώτη με άμυνα για σεμινάριο (δέχτηκε μόλις 16 πόντους ) μπήκε αποφασισμένο και έφτασε δίκαια στην επικράτηση με 65-55.

Με αυτή τη σπουδαία νίκη ο Ναξιώτικος Σύλλογος έφτασε τις 3 νίκες σε 6 παιχνίδια και σκαρφαλώνει ψηλότερα στη Βαθμολογία ατενίζοντας το μέλλον με μεγαλύτερη αισιοδοξία.

Επόμενο παιχνίδι για τον ΑΠΑΣ εντός έδρας με αντίπαλο τον έμπειρο και επικίνδυνο ΕΦΑΟΖ.