Δευτέρα, 14 Νοεμβρίου 2022 20:49

Μεγάλη νίκη για τους εφήβους του Περιστεριώνα

Ο ΤΑΚ Περιστεριώνας Τήνου ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι με τον ΑΟ Μυκόνου για το Πρωτάθλημα Εφήβων.

Οι γηπεδούχοι ήταν πιο ψύχραιμοι και κατάφεραν μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι να πάρουν τη νίκη , με σκορ 63-60.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν καλύτερα στο 1ο δεκάλεπτο προηγούμενοι 19-12 , όμως οι γηπεδούχοι κατάφεραν να βγάλουν αντίδραση και να περάσουν μπροστά στο ημίχρονο με δυο πόντους (37-35 Ημίχρονο).

Πραγματική μάχη στο 3ο και 4ο δεκάλεπτο με το ματς απόλυτα ισορροπημένο και τους γηπεδούχους όπως προαναφέρθηκε να παίρνουν τελικά μια σπουδαία νίκη με 63-60

ΤΑΚ Περιστεριωνας - ΑΟ Μυκόνου 63-60

Διαιτητές: Οικονόμου-Τσικούρας

Δεκάλεπτα: 12-19, 37-35, 48-48, 63-60.

EFHVOI PERISTERIONA

ΤΑΚ Περιστεριώνας (Βιδάλης): Γιαννίτσης, Χατζιρης 8(1), Νικολοπουλος, Βλαστός 4, Δελατόλας, Παντζι 7, Φώσκολος, Χαρικιοπουλος 11(1), Μαρκουιζος 3(1), Παρασκευας, Χαλαρης 10, Σακελλαρόπουλος 20(3).

EFHVOI AO MYKONOU

ΑΟ Μυκονου (Αντώνης): Πράσινος 1, Δακτυλιδης Α., Ζιεμπα 5(1), Κανιούρας 11(1), Δακτυλιδης Π., Ξεναριος, Κατσιρμας 9(1), Κονταρατος 17(2), Τσανγκαλωβ 17(1), Μπουμπούλης, Βικελης, Κουκουβελης.