Κυριακή, 23 Οκτωβρίου 2022 19:59

Δεύτερο συνεχόμενο ροζ φύλλο αγώνα για τους έφηβους του Α.Ο. Μυκόνου (pics&vid)

Την 2η συνεχόμενη νίκη τους κατάφεραν να πάρουν οι έφηβοι του Α.Ο. Μυκόνου καθώς επικράτησαν του Α.Ο. Άνδρου με σκορ 61-46.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν από το 1ο δεκάλεπτο με σκορ 18 -7 και διατήρησαν τη διαφορά σε διψίφιο αριθμό πόντων μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου το οποίο και έληξε με 32-20.

Η ομάδα της Άνδρου αντέδρασε στις αρχές του 3ου δεκαλέπτου και έφτασε κοντά στο σκορ (36-31) το οποίο και έκλεισε με μονοψήφια διαφορά (44-35). Οι Μυκονιάτες επανάφεραν τη διαφορά πάνω από τους 10 πόντους με τον πίνακα του σκορ να γράφει στο τέλος του αγώνα 61-46.

Δεκάλεπτα: 18-7, 32-20 ημ. 44-35, 61-46.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι κ.κ. Σαμοθράκης και Καραμπατζάκης

Α.Ο. Μυκόνου (Αντώνης): Πράσινος 4, Καλλέργης, Ζιέμπα 6, Κάνιουρας 11, Δακτυλίδης Π, Βικελής, Κατσιρμάς 11, Κονταράτος 23, Τσανγκάλοβα 5, Βαρδής, Μπουγιούρης, Δακτυλίδης

ΑΟ Άνδρου (Μουστάκας): Σπυρόπουλος, Χέλμης 3 (1), Βίλα, Πάπα 5, Βαρθολομαίος 17, Μαράκης 2, Μηνόπετρος 2, Μαγουλάς, Μπάρδο 11, Μανάλης 2, Κάδιο 3 (1), Λανέ 2

Δείτε βίντεο και φωτογραφίες από τον αγώνα.