Κυριακή, 19 Ιουνίου 2022 22:17

Πήραν την πρόκριση στο Final 4 οι παγκορασίδες του Α.Ο. Μυκόνου.

Οι Παγκορασίδες του Α.Ο. Μυκόνου κατάφεραν να πάρουν την εκτός έδρας νίκη (26 - 37) επί του Άνδρου και πήραν την πρόκριση στο Final 4.

Η ομάδα της Μυκόνου αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, στη 1η περίοδο (6-4) στο 2ο 8λεπτο πήρε το προβάδισμα με 12 -16 το οποίο και διατήρησε. Στη τελευταία περίοδο κάλυψε την διαφορά των 5 πόντων του 1ου ματς και πήρε τη νίκη - πρόκριση με σκορ 26 - 37.

Είναι η 2η πρόκριση για την φετινή χρονιά στα τμήματα υποδομής του Α.Ο. Μυκόνου καθώς και οι Κορασίδες προκρίθηκαν στο Final 4 της δικής τους κατηγορίας.

Πλέον η ομάδα του Άγγελου Τσάμη προετοιμάζεται για την ημιτελική φάση του Πρωταθλήματος όπου και θα βρει μπροστά της τον ΑΠΑΣ Νάξου «Τα Φανάρια».

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Ιωσ. Καραμπατζάκης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 6-4, 12-16 (ημίχρονο), 20-22, 26-37.

ΑΟ ΑΝΔΡΟΥ (Κυρ. Μουστάκας): Λεμπέση Π. 1, Πέτσα 20, Λεμπέση Κ., Μπαρού, Αντώνογλου 4, Εσσαϊ, Νασοπούλου, Μουστάκα, Μωράκη, Γιαννοπούλου 1, Θωμά, Χαντάι.

ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ (Άγγ. Τσάμης): Ραπάι, Μπουτσάι Ε. 9, Θειακούλη 2, Κουμριά 12, Μπουτσάι Ε. 4, Γεωργίου 2, Δακτυλίδη, Μπίσκα, Ξυδάκη, Γεροντή 8, Στυλιανού.