Κυριακή, 17 Απριλίου 2022 23:20

Με νίκη έκλεισαν το πρωτάθλημα οι έφηβοι του Α.Ο. Μυκόνου (pics)

Με την... αύρα της χθεσινής φιέστας του ανδρικού τμήματος για την άνοδο στην Β' εθνική, οι έφηβοι του ΑΟ Μυκόνου κατάφεραν να πάρουν έστω και στο τέλος την πρώτη τους νίκη στο εφηβικό πρωτάθλημα της ΕΣΚ Κυκλάδων .

Οι νεαροί αθλητές του Άγγελου Τσάμη επικράτησαν εύκολα του Άρη Σύρου με σκορ 51-41 και βελτίωσαν την βαθμολογική τους θέση στον Α' όμιλο. Αν και οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με φόρα το πρώτο 10λεπτο παίρνοντας διψήφια διαφορά πόντων (19-2) την οποία κράτησαν σε όλο το πρώτο ημίχρονο το οποίο έληξε 38 - 11.

Αν και η τρίτη περίοδο ξεκίνησε με τους Μυκονιάτες να έχουν τον ίδιο ρυθμό και να κρατούν τη διαφορά σταθερά πάνω από τους 20 πόντους. Οι Συριανοί κατάφεραν κάνοντας μια πολύ καλή εμφάνιση στο τελευταίο δεκάλεπτο να μειώσουν τη διαφορά κάτω από το διψήφιο αριθμό χωρίς όμως να αλλάξει κάτι στο ματς.