Κυριακή, 19 Δεκεμβρίου 2021 15:44

Έκλεισε τη χρονιά με... ροζ φύλλο αγώνα ο Α.Ο. Μυκόνου

Την 9η συνεχόμενη νίκη πήρε η ομάδα του Α.Ο. Μυκόνου στον 3ο όμιλο της Γ' Εθνικής Κατηγορίας απέναντι στην Ελευθερία Μοσχάτου με σκορ 70-85.

Παρά τη διαφορά πόντων στο σκορ οι Μυκονιάτες δεν πήραν εύκολα το ροζ φύλλο αγώνα στο Μοσχάτο, με τους γηπεδούχους να προηγούνται στα πρώτα λεπτά με σκορ 9-2 και να κρατάνε το προβάδισμα μέχρι το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου με σκορ 25 - 20. Η ομάδα του Α.Ο. Μυκόνου ανέβασε ρυθμούς στη 2η περίοδο και βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 36 - 41.

Στο 2ο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ξέσπασαν και ξέφυγαν για πρώτη φορά με διψήφια διαφορά πόντων στο ματς (42-54) το οποίο και κράτησαν μέχρι το τέλος του αγώνα.

Στο γήπεδο βρέθηκαν για να παρακολουθήσουν τον συγκεκριμένο αγώνα ο Δήμαρχος Μυκόνου, Κωνσταντίνος Κουκας, η Βουλευτής Κυκλάδων Κατερίνα Μονογυιού και ο Αντιδήμαρχος Μυκόνου Μιλτιάδης Ατζαμόγλου.

Τα δεκάλεπτα: 25-20, 36-41, 54-67, 70-85

Α.Ο. Μυκόνου (Μανωλιτσάκης): Ονάσογλου 7 (2), Τσάμης 22 (1), Καράμπουλας 26 (3), Μάρτζος 6, Τσιάρας 10, Μακρής, Σαχάς Γ., Καραμανλής 4, Σαχάς Ι 2., Γούαμπα, Κατσαρέας 8, Λεβογιάννης