Δευτέρα, 29 Νοεμβρίου 2021 10:56

Νίκησαν τον Περιστεριώνα και τον αέρα οι παίδες του ΑΟ Άνδρου

Κάτω από δύσκολες καιρικές συνθήκες με τον δυνατό άνεμο να δυσκολεύει τις προσπάθειες και των παικτών και δύο ομάδων ο ΑΟ Άνδρου νίκησε στο “Εμπειρίκιο” με σκορ 61-43 τον Περιστεριώνα και μπήκε με το δεξί στις φετινές του υποχρεώσεις στο παιδικό πρωτάθλημα της ΕΣΚ Κυκλάδων.

Έτσι, ολοκληρώθηκε θριαμβευτικά το διήμερο 27 & 28 Νοεμβρίου για το σύνολο του Κυριάκου Μουστάκα, καθώς μετά το δύο στα δύο του γυναικείου τμήματος στην Σύρο με αντίπαλο τον ΑΟ Πάρου, ήρθε και η νίκη του παιδικού τμήματος κι έβαλε… το κερασάκι στην τούρτα.

Όπως φανερώνει και το τελικό αποτέλεσμα η ομάδα του βορειότερου νησιού του νομού ήταν καλύτερη σε ολόκληρη την διάρκεια του παιχνιδιού της Κυριακής 28 Νοεμβρίου και η νίκη της θεωρείται απόλυτα δίκαιη. Εκπληκτική ημέρα για ακόμη ένα παιχνίδι για τον Έρι Μπέλλο, ο οποίος σταμάτησε στους 35 πόντους, εκ των οποίων τους 13 πέτυχε στο δεύτερο δεκάλεπτο από τους 15 της ομάδας του και τους 10 από τους 12 στην τρίτη περίοδο.

Από την άλλη πλευρά, το σωματείο της Τήνου γνώρισε την πρώτη του ήττα τη φετινή περίοδο, μετά τις νίκες επί του Άρη Σύρου (49-53) και του ΑΟ Ερμούπολης (54-46), ενώ ήταν κάτι παραπάνω από φανερές οι απουσίες των Πασχάλη Νικολόπουλου, Ιωσήφ Μαρκουΐζου και Νεκτάριου Δεσύπρη.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τσικούρας, Πρινιωτάκης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-6, 39-22 (ημίχρονο), 51-28, 61-43.

ΑΟ ΑΝΔΡΟΥ (Κυρ. Μουστάκας): Μέμα 13, Μπέλλο 35, Βίλα 3 (1), Παπά 2, Χέλμης, Μωράκης, Βαρθολομαίος 4, Λουκίσας, Μπάρδο 2, Σπυρόπουλος, Λανέ, Πέτσας 2.

260886472 1821466451395081 2008192167733690260 n

ΤΑΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΩΝΑΣ (Αντ. Βιδάλης): Γιαννίτσης, Κλαυδιανός 4, Ψάρρος 8, Βλαστός Εμ., Παπαευθυμίου 8, Παρασκευάς, Δελατόλας 2, Φώσκολος Μ., Βλαστός Ι. 11, Πολυκανδρίτης 6, Μαχμούτι 4, Φώσκολος Ι.