Σάββατο, 20 Νοεμβρίου 2021 18:41

Δεν σταματάει πουθενά ο ΑΟ Μυκόνου... νίκη και στην Αγία Παρασκευή

Φουριόζος επέστρεψε μετά το ρεπό του, ο Α.Ο. Μυκόνου που πήρε το 5ο σερί ροζ φύλλο αγώνα, επικρατώντας εκτός έδρας της Αγίας Παρασκευής με σκορ 57 – 77.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τους Μυκονιάτες να επιβάλουν τον ρυθμό τους από την αρχή του αγώνα και με κύριος εκφραστές, Τσάμη, Καράμπουλα και Μακρή, ενώ ο ΚΑΠ με Αγορή και Παπά προσπάθησε να αντιδράσει. Το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα έληξε με σκορ 13-22 υπερ των φιλοξενούμενων. Και η 2η περιόδος συνεχίστηκε με τον ίδιο ρυθμό με την ομάδα της Μυκόνου και με τον Μάρτζο να γίνεται ένα από τους πρωταγωνιστές το ημίχρονο έληξε 29-40.

Στην αρχή του 3ου δεκαλέπτου, άλλαξαν οι ρόλοι και οι γηπεδούχοι με πρωταγωνιστή τον Αγορή έκαναν τη δική τους αντεπίθεση μειώνοντας μέχρι το 40 – 45 όμως οι Μυκονιάτες πήγαν πάλι τη διαφορά σε διψήφιο αριθμό με την περίοδο να λήγει 45 – 56. Στη 4η και τελευταία περίοδο οι Μυκονιάτες πάτησαν το γκάζι... πήραν τη διαφορά πάνω από τους 20 πόντους

Στο γήπεδο Κοντόπευκου βρέθηκε και ο Δήμαρχος Μυκόνου Κωνσταντίνος Κουκάς, η Εντεταλμένη Τουρισμού του Δήμου Μυκόνου Τόνια Ανδρονίκου και πολλοί φίλοι της ομάδας για να την στηρίξουν στη προσπάθεια της.