Δευτέρα, 15 Νοεμβρίου 2021 12:22

“Καθάρισαν” στο τελευταίο δεκάλεπτο οι παίδες του Περιστεριώνα κόντρα στον ΑΟ Ερμούπολης

Με ένα ξέσπασμα στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Περιστεριώνας πήρε το ροζ φύλλο αγώνα κόντρα στον ΑΟ Ερμούπολης. Η ομάδα της Τήνου έφτασε στη δεύτερη φετινή της νίκη στον Α’ όμιλο του παιδικού πρωταθλήματος της ΕΣΚ Κυκλάδων , επικρατώντας με σκορ 54-46 του σωματείου της Σύρου στο κλειστό γυμναστήριο “Τήνια 1895” την Κυριακή 14 Νοεμβρίου.

257418354 219981763553026 5255017186829662678 n

Το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο στα τρία πρώτα δεκάλεπτα με τους  γηπεδούχους να έχουν ναι μεν το προβάδισμα, αλλά να μην μπορούν να ξεφύγουν στο σκορ απέναντι στο αξιόμαχο σύνολο του Λάζαρου Τσιομπάνη, στην δικής του πρεμιέρα στο φετινό πρωτάθλημα.

Στην τελευταία περίοδο, όμως, οι νεαροί αθλητές του Αντώνη Βιδάλη χάρη στην πολύ καλή τους άμυνα που τους έβγαλε εύκολα καλάθια στον αιφνιδιασμό πήραν διαφορά ασφαλείας, την οποία κράτησαν μέχρι το τέλος κι έτσι έφτασαν στη νίκη που τους διατηρεί μόνους πρώτους στην βαθμολογία έχοντας 4 βαθμούς.