Σάββατο, 13 Νοεμβρίου 2021 22:43

Ιδανική πρεμιέρα για τις κορασίδες του ΑΟ Άνδρου στο πρωτάθλημα.

Οι περυσινές πρωταθλήτριες στην κατηγορία επικράτησαν εύκολα με σκορ 73-33 την αντίστοιχη ομάδα του ΑΟ Μυκόνου. το απόγευμα του Σαββάτου 13 Νοεμβρίου και μπήκαν με το δεξί στις υποχρεώσεις τους για τον Α όμιλο υποχρεώνοντας τον αντίπαλο τους στην πρώτη ήττα τους.

Το πάνω χέρι στον μεταξύ του αγώνα πήραν οι Ανδριώτισες από το πρώτο δεκάλεπτο καθώς προηγήθηκαν με σκρο 25 - 13 και το πρώτο ημίχρονο έληξε με σκορ νταμπλ σκορ 38 - 19. Η γηπεδούχος ομάδα συνέχισε στον ίδιο ρυθμό, με το τελικό σκορ να λήγει με 73 - 33.

Οι πρωταγωνίστριες του αγώνα ήταν η Πέτσα και η Λανέ οι οποίες αντίστοιχα είχαν διψήφιο αριθμό πόντων.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-13, 38-19 (ημίχρονο), 52-26, 73-33

ΑΟ Άνδρου: Λεμπέσης Μ 2, Πέτσα 30 (3), Λεμπέση Κ. 4, Αντωνοπούλου 3 (1), Νασσοπούλου 2, Χέμη 2, Ζαχαρώδη 2, Φύριου 2, Σπυροπούλου, Λανέ 23 (1), Γκουμένη 3, Φούντα

Α.Ο. Μυκόνου: Γαροπούλου 1, Μπαλανίκα, Μπουτσάι Σ 3, Θειακούλη 1, Μπουτσάι Σ. 8 (1), Πετσάι 10, Γεροντή 6, Γαναπωτάς 3, Θανάση 2