Κυριακή, 31 Οκτωβρίου 2021 15:34

Εύκολο πέρασμα του ΑΟ Μυκόνου από το Λουτράκι, έκανε το 3Χ3

Μπαίνοντας στο κλειστό γυμναστήριο “Γεώργιος Γαλανόπουλος” του Λουτρακίου με τη νοοτροπία του φαβορί, ο ΑΟ Μυκόνου μετέτρεψε σε τυπικά διαδικασία τον αγώνα με τον τοπικό Ποσειδώνα επικρατώντας άνετα με σκορ 57-91 στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ’ εθνικής.

Οι παίκτες του νησιού των ανέμων είχαν απίστευτη συγκέντρωση από το πρώτο λεπτό με το +20 του φινάλε της τρίτης περιόδου να τελειώνει από νωρίς το ματς, χαρίζοντας στην κυκλαδίτικη ομάδα την τρίτη της νίκη σε ισάριθμους αγώνες για τη φετινή αγωνιστική περίοδο.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κοτσίρης, Δημουλάς.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-28, 31-42 (ημίχρονο), 50-70, 57-91.

Ποσειδών (Νταλίπης): Λαμπρόπουλος, Δόσης 12(4), Πατουχέας 20(4), Μανωλάκος 3(1), Τσιλομελέτης 6, Τουργέλης 5(1), Τσαούσης, Ντίλης, Σακελλάρης 6, Χρονόπουλος 2, Παπαγεωργίου 3, Ντερτιλής.

Μύκονος (Μανωλιτσάκης): Στάνκοβιτς 2, Καραμανλής, Μόρτζος 24(6), Καράμπουλας 16(2), Σαχάς Γ., Τσιάρας 3(1), Σαχάς Δ. 1, Τσάμης 14(2), Κατσαρέας 8, Μακρής 11, Ονάσογλου 8, Γουάμπα 4.