Σάββατο, 30 Οκτωβρίου 2021 22:37

Έφυγαν με το “διπλό” από την Σαντορίνη οι παίδες του Πλοηγού Αντιπάρου

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ρέφαρε την ήττα της πρεμιέρας από τον ΑΟ Πάρου ο Πλοηγός. Η ομάδα της Αντιπάρου επικράτησε με σκορ 41-52 της ΑΕ Σαντορίνης το βράδυ του Σαββάτου 30 Οκτωβρίου και πήρε το πρώτο της ροζ φύλλο αγώνα τη φετινή σεζόν για τον Β’ όμιλο του παιδικού πρωταθλήματος της ΕΣΚ Κυκλάδων.

Όπως πριν από δύο χρόνια έτσι και τώρα οι νεαροί αθλητές του Βασίλη Φαρούπου κατάφεραν να φύγουν με το “διπλό” στις αποσκευές τους από το κλειστό γυμναστήριο του ΔΑΠΠΟΣ κι αυτό χάρη σε ένα πολύ καλό δεύτερο ημίχρονο.

Οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν στο έπακρον την αστοχία της θηραϊκής ομάδας και με καλάθια κυρίως μέσα από τη ρακέτα κατάφεραν να πάρουν τη νίκη που τους φέρνει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με 3 βαθμούς.

Από την άλλη πλευρά, οι νεαροί αθλητές του Χάρη Πεταλωτή, οι οποίοι έδειξαν ένα αξιόμαχο σύνολο, παρότι ήταν κοντά στο σκορ μέχρι το τρίτο δεκάλεπτο (31-37) η μπάλα δεν τους έκανε το χατίρι να μπει στο καλάθι στις προσπάθειες τους κυρίως έξω από την γραμμή των 6μ.75εκ. κι έτσι γνώρισαν την ήττα στην δική τους πρεμιέρα τη φετινή αγωνιστική σεζόν.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γαβαλάς, Πασχάλη.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-14, 22-24 (ημίχρονο), 31-37, 41-52.
ΑΕ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ (Χαρ. Πεταλωτής): Κουρπέτης 9 (3), Τζέλλος 2, Γκίνος, Φύτρος Ηλ. 12, Μαρκοζανές 6, Παπαδόπουλος, Λατίφι 2, Στρίμπας 6, Χάλαρης 4, Γεωργιάδης.
ΠΛΟΗΓΟΣ ΑΝΤΙΠΑΡΟΥ (Βασ. Φαρούπος): Μυζεκιάρι 2, Τριαντάφυλλος Ανδ. 8, Απόκοτος, Μπιζάς Γ. 15, Τριαντάφυλλος Αγγ. 1, Ζαχαρή, Κωνσταντόπουλος, Λασκαρίδης 11, Μπιζάς Παναγ. 6, Αθανασίου 9.