Σάββατο, 23 Οκτωβρίου 2021 23:04

«Διπλό» στη Μύκονο για τους Έφηβους του Περιστεριώνα Τήνου

Η ομάδα του Περιστεριώνα Τήνου κατάφερε να πάρει ακόμα ένα ροζ φύλλο αγώνα, αυτή τη φορά εκτός έδρας απέναντι στον Α.Ο. Μυκόνου με σκορ 36 - 49.

Αν και το ματς ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά και με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται στη πρώτη περίοδο με σκορ 11 - 15, η ομάδα του Αντώνη Βιδάλη κατάφερε να πάρει διευρύνει το σκορ, στη 2η περίοδο, σε 26 - 37.

Οι Τηνιακοί κράτησαν τη διαφορά του σκορ σε διψήφιο αριθμό πόντων μέχρι το τέλος του αγώνα και πήραν έτσι το 2ο συνεχόμενο ροζ φύλλο αγώνα.

ΑΟ Μυκόνου - Περιστεριώνας Τήνου 36 - 49

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι κ.κ. Μπιστιτζάνος και Οικονόμου

ΑΟ Μυκόνου (Μανωλιτσάκης): Ζιέμπα 4, Ντόκα, Κουκουβέλος 2, Δακτυλίδης Π. 2, Καβαθάς 6, Δακτυλίδης Γ., Κατσιρμάς 11(2), Νάζος 2, Βικέλης 2, Πενταράκης 5, Τσανγκάλοβ 2

Περιστεριώνας Τήνου ( Βιδάλης ) : Φώσκολος, Χατζίρης, Σακελλαρόπουλος 12 (2), Περπινιάς 4 (1), Δελατόλας, Πάντζι 11, Βλαστός, Χαρικόπουλος 1, Μαρκουίζος 12 (2), Σπανός, Χάλαρης 9, Δεσύπρης,