Κυριακή, 17 Οκτωβρίου 2021 17:34

Αγχωτικό αλλά... σημαντικό το πρώτο ροζ φύλλο αγώνα του Α.Ο. Μυκόνου [vid]

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του ο Α.Ο. Μυκόνου, στον 3ο όμιλο της Γ’ Εθνικής, καθώς κατάφερε να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα με σκορ 85 - 89 εναντίον της ομάδας του Μιχάλη Πελεκάνου, Α.Ο. Ερμιονίδας.

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με του Μυκονιάτες να βρίσκονται πίσω στο σκορ με 8 πόντους όμως οι παίχτες του Θανάση Δελαπάσχου κατάφεραν να επιστρέψουν στο ματς και να τελειώσουν το πρώτο ημίχρονο με σκορ 45 - 45.

Στο δεύτερο ημίχρονο, με πρωταγωνιστές, του Τσάμη και Καράμπουλα βρέθηκαν στο +13 (56 - 69) στο τέλος του Τρίτου δεκαλέπτου, αλλά οι γηπεδούχοι με τον Μιχάλη Πελεκάνο κατάφεραν να επιστρέψουν στο ματς, που έγινε αμφίρροπο.

Στο τέλος οι Μυκονιάτες βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα και έφυγαν από την Ερμιόνη με το πρώτο «διπλό» της χρονιάς.

ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ – ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ 85-89

Δεκάλεπτα :31-22, 45-45, 56-69,85-89

Διαιτητές : Κουτσοδήμος-Μπακετέα

Α.Ο.Ερμιονίδας (Καλαιτζάκης) : Ευστρατίου, Αγγελής 12, Χονδρόπουλος 16 (4), Πελεκάνος 24 (3), Τσιαμπάς 21 (2), Αν.Πουλής 5 (1), Μπουκουβάλας 2, Ηλιάδης, Μπινιάρης 3, Ι.Πουλής 2, Σαιντί.

Α.Ο.Μυκόνου (Δελαπάσχος): Στάνκοβιτς, Αγγελακόπουλος 8, Καραμανλής 9 (3), Μάρτζος 10 (1), Καράμπουλας 21(2), Τσιάρας 11 (1), Πάπας 3 (1), Μακρής 6, Τσάμης 16 (1), Κατσαρέας, Ονάσογλου 4, Wamba, Μπέλης 1.