Σάββατο, 03 Ιουλίου 2021 18:45

Επέστρεψε με το ροζ φύλλο αγώνα ο Α.Ο. Άνδρου από τη Μύκονο

Με τη νίκη έκλεισε τι αγωνιστικές του υποχρεώσεις ο Α.Ο. Άνδρου καθώς πήρε ροζ φύλλο αγώνα στο «νησί των ανέμων» απέναντι στον Α.Ο. Μυκόνου με σκορ 38 - 56.

Για ένα ακόμα ματς μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Μπέλλος ο οποίος κατάφερε και σκόραρε 25 πόντους ενώ ο μοναδικός καλαθοσφαιριστής της Μυκόνου που κατάφερε να σκοράρει διψήφιο αριθμό πόντων ήταν ο Κονταράτος με 14 πόντους.

Αν και η ομάδα της Μυκόνου ξεκίνησε πιο καλά το 1ο δεκάλεπτο οι Ανδριώτες τελείωσαν μπροστά στο σκορ με 7-10 και αύξησαν τη διαφορά στο 2ο δεκάλεπτο όπου και έληξε με 15 - 25.

Στα επόμενα δύο δεκάλεπτα οι φιλοξενούμενοι κράτησαν το προβάδισμα στο σκορ στα τελευταία δύο δεκάλεπτα καταφέρνοντας να πάρουν την εκτός έδρας νίκη στη Μύκονο.

Διαιτητής του αγώνα Κώστας Μπίστιντζάνος.

Δεκάλεπτα: 7-10, 8-15, 14- 19, 9- 12

Α.Ο. Μυκόνου (Σκόρδρος): Βικέλης Αλέξανδρος, Ξενάριος Πέτρος, Κάνιουρας Βασίλης 1, Δακτυλίδης Πέτρος , Πράσινος Νίκος 6 (1), Κατσιρμάς Αλκίνοος 5, Πενταράκης Βαρδής, Ζιέμπα Ματέους 4, Κοντράτος 14, Τσανγκάλοβ Μίρος 7, Μπουγιούρης Αντρέας

Α.Ο. Άνδρου ( Μουστάκας): Βενέτης Κωνσταντίνος 8, Μπέλλο Εριγκρέτ 25, Πέτσας Βασίλειος, Μαγουλάς, Βασίλης, Μηνόπετρος Μηχάλης, Βίλα Μπαίρον 3 (1), Βαρθολομαίος Ιωάννης 2, Αθανασίου Ιωάννης, Μπάρδο Εμμάνουελ 8, Μανάλης Αντρέας 4, Μέμα Έντισον 4, Ζαίμη Αντόνιο 2