Σάββατο, 31 Οκτωβρίου 2020 23:30

Έκαναν… σεφτέ στις νίκες οι κορασίδες της ΑΕ Σαντορίνης στη Μάρπησσα επί του ΑΟ Πάρου

Την πρώτη της νίκη πήρε η ΑΕ Σαντορίνης για το πρωτάθλημα των κορασίδων του Β’ ομίλου της ΕΣΚ Κυκλάδων. Η θηραϊκή ομάδα επικράτησε το βράδυ του Σαββάτου 31 Οκτωβρίου στο κλειστό της Μάρπησσας του ΑΟ Πάρου με σκορ 33-38 κι έκανε… σεφτέ τη φετινή αγωνιστική περίοδο μετά την ήττα (48-39) στην πρεμιέρα (10/10) από τον ΑΠΑΣ “Τα Φανάρια”.

Σε ένα εξαιρετικό παιχνίδι που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον μέχρι το τελευταίο λεπτό με αρκετό πάθος κι ένταση από τις νεαρές αθλήτριες και των δύο ομάδων, τα πάντα κρίθηκαν στο τέλος σε δύο φάσεις. Το καλάθι που πέτυχε η Τσαβδαρίδη έπειτα από δικό της επιθετικό ριμπάουντ και το κλέψιμο της Τσολακίδου σε λάθος πάσα των παικτριών του ΑΟΠ ήταν καθοριστικά για να γείρουν την πλάστιγγα υπέρ των φιλοξενούμενων.