Τρίτη, 06 Μαρτίου 2012 20:58

Ψυχωμένη νίκη ο Αδάμαντας, “Δένει” ο Τριοβάσαλος

basket-milos-adamantas-tripiti-2-3-2012

Ψυχωμένη νίκη ο Αδάμαντας

Μακριά από τον καλό της εαυτό έμεινε η Τρυπητή σήμερα φτάνοντας στην δεύτερη ήττα της, στο πρωτάθλημα, απέναντι στον Αδάμαντα.

Από το ξεκίνημα του αγώνα ο Αδάμαντας ήταν καλύτερος και με κορυφαίους τον Γιώργο Μωραϊτη και τον Δημήτρη Τσερώνη έχτισε σταθερά μία διαφορά που στην τρίτη περίοδο έφτασε τους 16 πόντους με σκορ 43-27.

Στην τελευταία περίοδο ο Αδάμαντας έχασε τον έλεγχο του παιχνιδιού οι Warriors ανέβασαν ρυθμούς και χάρις στα τρίποντα του Κώστα Ψαθά η διαφορά μειώθηκε ακόμα και στον ένα πόντο λίγα λεπτά πριν την λήξη του αγώνα αλλά ο Αδάμαντας παίζοντας οργανωμένα κατάφερε να πάρει το παιχνίδι με σκορ 55-49.

Δείτε εδώ το φύλο αγώνα.

Στην νεογέννητη κόρη του Ευγένιου αφιερώνουν την νίκη τους οι παίχτες του Αδάμαντα.