Δευτέρα, 20 Φεβρουαρίου 2012 16:35

Α.Ο Ερμούπολης-ΑΜΕΣ Μαρπησσαϊκός (κορασίδων)

korasides-ermoupoli-marpissa-19-2-2012-0

Χθές το απόγευμα πραγματοποιήθηκε στο κλειστό γυμναστήριο της Σύρου πραγματοποιήθηκε ο αγώνας μεταξύ των ομάδων Α.Ο.ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ-ΑΜΕΣ ΜΑΡΠΗΣΑΙΚΟΣ για το πρωτάθλημα των κορασίδων.

Η ομάδα της Σύρου παίζοντας καλή άμυνα δεν άφησε πολλά περιθώρια στην ομάδα της Πάρου και έτσι κατάφερε να προηγήθη στο πρώτο δεκάλεπτο με 21-3.Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα της Ερμούπολης χαλάρωσε αρκετά με αποτέλεσμα η ομάδα του κ. Μουρογιάννη να καταφέρει να βάλει 12 πόντους .Στο ημίχρονο η ομάδα του Α.Ο ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ ήταν μπροστά στο σκορ με 34-15.Στα δύο επόμενα δεκάλεπτα ο κος. Αντρέας Μαύρος έβαλε αρκετές νεαρές παίκτριες ώστε να αποκτήσουν και αυτές εμπειρίες που θα τους είναι χρήσιμες στα επόμενα παιχνΊδια. Νικήτρια του αγώνα αναδείχτηκε η ομάδα της Σύρου με σκορ 59-31. William Hill Sports