Παρασκευή, 17 Φεβρουαρίου 2012 19:32

Κορασίδες: Ερμούπολη-Περιστεριώνας (vds)

korasides-ermoupoli-peristerionas-17-2-2012-2

Πραγματοποιήθηκε πριν λίγο στο κλειστό γυμναστήριο της Ερμούπολης ο αγώνας μεταξύ των ομάδων Α.Ο.ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΩΝΑΣ ΤΗΝΟΥ για το πρωτάθλημα των κορασίδων.

William Hill Sports Στο πρώτο δεκάλεπτο και οι δυο ομάδες μπήκαν μουδιασμένα στον αγωνιστικό χώρο και αυτό οφείλετε στην αγωνιστική απραξία και των δυο ομάδων. (τρεις μήνες χωρίς αγώνα).
Στο επόμενο δεκάλεπτο οι ομάδες πήγαιναν πόντο πόντο με την ομάδα της ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ να πηγαίνει στα αποδυτήρια με διαφορά ενός πόντου 25-24.
Στην συνέχεια η ομάδα της Σύρου μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι μην αφήνοντας κανένα περιθώριο στην αντίπαλη ομάδα κατάφερε να επικρατήσει με σκορ 54-45.Με αυτή την νίκη η ομάδα του Αντρέα Μαύρου είναι πιο κοντά στα τελικά του πρωταθλήματος