Σάββατο, 26 Οκτωβρίου 2019 21:49

Σεφτέ για τις κορασίδες του Πανναξιακού

Πρώτη νίκη για τις κορασίδες του ΠΑΟΝ καθώς επιβλήθηκαν του ΑΠΑΣ με σκορ 35-26. Το παιχνίδι που ήταν αμφίρροπο χαρακτηρίστηκε από τη δυστοκία των παιχτριων μια των δύο ομάδων , κάτι που καταδεικνύεται και από το χαμηλό σκορ. Χαρακτηριστικό είναι ότι το σκορ στο ημίχρονο ήταν 12-9 για τον τυπικά γηπεδούχο Πανναξιακό.

Στο β ημίχρονο οι παίκτριες του Παν.Χατζηαυγουστιδη βρήκαν το δρόμο προς το αντίπαλο καλάθι πιο εύκολα από τις αντίπαλες τους και κατάφεραν στο τέταρτο δεκάλεπτο να πάρουν βραχείς κεφαλή που διατήρησαν ως το τέλος φτάνοντας στην πρώτη τους νίκη στο Πρωτάθλημα .