Δευτέρα, 08 Οκτωβρίου 2018 11:50

Επιβλητική η πρώτη νίκη του Πλοηγού Αντιπάρου στο παιδικό, 71-41 την ΑΕΣ!

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο …ρέφαρε την ήττα της πρεμιέρας από τον ΑΠΑΣ “Τα Φανάρια” ο Πλοηγός. Στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του παιδικού πρωταθλήματος της ΕΣΚ Κυκλάδων, η ομάδα της Αντιπάρου νίκησε το απόγευμα του Σαββάτου 6 Οκτωβρίου την ΑΕ Σαντορίνης με σκορ 71-41 στο κλειστό γήπεδο της Μάρπησσας στην Πάρο και πήρε το πρώτο της ροζ φύλλο αγώνα για τη νέα αγωνιστική περίοδο.

Παρά το γεγονός πως ο προπονητής του Πλοηγού, ο Βαγγέλης Αγγελάκος δεν παραβρέθηκε στο ματς λόγω ανειλημμένων υποχρεώσεων εκτός νησιού, οι νεαροί παίκτες του τα κατάφεραν περίφημα. Κλειδί του ματς το πρώτο δεκάλεπτο, όπου οι Αντιπαριώτες προηγήθηκαν με σκορ 16-0 (!) και η συνέχεια ήταν λίγο πολύ αναμενόμενη, αφού οι αθλητές του Κώστα Αξιώτη παρότι προσπάθησαν, δεν τα κατάφεραν κι έτσι γνώρισαν την ήττα στην πρώτη τους συμμετοχή στο φετινό πρωτάθλημα.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Αγ.Σαμοθράκης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-0, 34-17 (ημίχρονο), 51-29, 71-41.

ΠΛΟΗΓΟΣ ΑΝΤΙΠΑΡΟΥ (Ηλ.Τριαντάφυλλος): Φαρούπος Ανδ. 17, Μαρινάτος Παν. 2, Μαρινάτος Δαμ. 8, Φαρούπος Χρ. 10, Χιούσα 2, Καλάργυρος 14, Σκιαδάς, Τριαντάφυλλος Η. 18.

ΑΕ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ (Κ.Αξιώτης): Μουρατίδης 1, Κοκιόπουλος 2, Διαμαντής 2, Νασούλας 23 (1), Φύτρος, Γρηγοριάδης, Ζωχιός 2, Λαζρί 9, Δελλαμάνης2, Ξαγοράρης, Καραμολέγκος.