Σάββατο, 30 Σεπτεμβρίου 2017 18:34

Συνεχίζουν με 2 στα 2 οι παίδες της Ερμούπολης

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τους παίδες του Α.Ο. ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ , οι οποίοι επικράτησαν του Γ.Σ. ΜΥΚΟΝΟΥ με σκορ 78-60 στο κλειστό γήπεδο ΑΚΔΕ.

Αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο οι Συριανοί παίκτες, κατάφεραν να περιορίσουν τα λάθη τους στην  συνέχεια και να ασκήσουν ακόμα καλύτερη άμυνα σε όλο το γήπεδο ώστε να «κλέψουν» περισσότερες μπάλες. Με αυτό τον τρόπο μπόρεσαν να πάρουν κεφάλι στο ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος οι παίκτες του Ανδρέα Μαύρου ανέβασαν την απόδοση τους στο τελευταίο δεκάλεπτο και αύξησαν περισσότερο την διαφορά.

Πολύ σημαντική νίκη για τον Α.Ο. ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ απέναντι σε μια σκληροτράχηλη και υπολογίσιμη ομάδα!

Αξίζουν συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και των δύο ομάδων που αγωνίστηκαν!

Α.Ο. ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ - Γ.Σ. ΜΥΚΟΝΟΥ:  78-60 (ΠΑΙΔΩΝ).

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: Α(14-15), Β(23-18), Γ(16-19), Δ(25-8).

Α.Ο. ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ (Μαύρος Α.): Μανανάς Χ., Σιγάλας Π.6, Ξαγοράρης Γ., Σαμψωνίδης Ν.17(3), Ευκαρπίδης Σ.8(2), Βελούδος Μ.10, Σιανίδης Κ., Τομαής Φ.31(7), Λούβαρης Γ., Νικολακόπουλος Α., Ρούσσος Π.6, Ζούμπερης Ε.

Γ.Σ. ΜΥΚΟΝΟΥ (Ρουσσουνέλος Γ.): Γκίοκας Π.21(1), Καβαθάς Κ., Στύλλα Ν.10(2), Ζίντρο Α., Δαλέζιος Μ., Μαραγκός Γ., Βινάνι Λ.22, Αναστασίνης Ι. 7(1), Μαραγκός Μ., Κώτσης Μ., Λοίζος ., Σφυρής Ι.

Πηγή: ΑΟ Ερμούπολης